Siostry Służebniczki

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 VI Niedziela Zwykła  

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -16.02.2020 r.

 

1.Dzisiaj jest VI Niedziela Zwykła. W naszej Parafii ,z racji III niedzieli miesiąca, wspieramy większą ofiarnością prace inwestycyjne. W ostatnim czasie zakończyliśmy prace modernizacyjne WC dla interesantów kancelarii parafialnej- dzisiaj efekt tych prac można obejrzeć. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

2.Stało się zwyczajem, że w III niedzielę miesiąca po Mszy świętej wieczornej w naszej bazylice odbywają się koncerty organowe- dzisiaj na organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego zagra Pan Profesor Krzysztof Urbaniak i studenci Akademii Muzycznej w Łodzi z klasy organów- serdecznie zapraszamy.

 

3.Kapłani z Fatimy zorganizowali akcję modlitewną w intencji rodzin. Akcja w łączności z Fatimą na całym świecie odbędzie się 20 lutego 2020 r. W ramach tej akcji w godzinach od 20.00 do 21.00 czasu portugalskiego lub 21.00 do 22.00 czasu polskiego przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiony Różaniec święty w intencji rodzin. Nasza Parafia włączy się w tę modlitwę w czwartek o godzinie 17.00 w kaplicy św. Jana Kantego. Zapraszamy do tej modlitwy .

 

4.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem    ks. Pawłem  zaprasza w czwartek, po Mszy św. wieczornej ,na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Jana Pawła II.

 

5.W piątek rozpocznie  się w naszej parafii peregrynacja ikony Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wielka modlitwa o wyzwolenie osób uzależnionych. Owa ikona przypomina krzyż franciszkański, gdzie obok Chrystusa znajdują się patroni Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Peregrynacja Krzyża w naszej parafii rozpocznie się Mszą Świętą w piątek o godzinie 18. Po niej odprawiona będzie Droga Krzyżowa  prowadzona przez małżeństwa wspólnoty Domowego Kościoła  naszej parafii.  W sobotę od rana ikona Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie wystawiona w Kaplicy Adoracji św. Jana Kantego, gdzie od 14.00 będzie wspólna adoracja  a o godzinie 15, na zakończenie peregrynacji, zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do włączenia sie w tę modlitwę wszystkich którym nie jest obojętna modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień.

 

6.Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

7.W sobotę, 22 lutego przypada Święto Katedry Świętego Piotra. Kościół obchodzi je już od IV wieku, przypominając w ten sposób rolę Stolicy Piotrowej dla zachowania jedności Kościoła.


V NIEDZIELA ZWYKŁA

V Niedziela Zwykła  

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -9.02.2020 r.

 

1.Dzisiaj jest V Niedziela Zwykła. Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.

 

2.Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 -lecia urodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 24.04-03.05.2020. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca lutego u ks. Pawła Tracza.

 

3.Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na zimową sesję rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 21-23 lutego w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą pogłębić lub odnowić swoją wiarę.

Zgłoszenia do poniedziałku 17 .02.2020r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.szkolazycia.info w zakładce filia Olkusz.

Zapisy pod numerami: 697-608-350(Agata), 506-716-099(Gabriela), drogą mailową:szkola.olkusz@gmail.com lub przez formularz zamieszczony na stronie internetowej: www.szkolazycia.info

4. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes- Światowy Dzień Chorego./zaproszenie do katedry/.

 

5.W piątek przypada święto św. Cyryla i Metodego-patronów Europy. Tego dnia Kościół również czci św. Walentego- módlmy się , aby ten sławny święty dobrze prowadził zakochanych.

 

6.Nauka przed chrztami będzie w piątek o godzinie 18.45.

 

7.W sobotę przypada 33 rocznica święceń biskupich księdza Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

8. Komunikat Policji w sprawie oszustów działających metodą :„ Na wnuczka” i „ Na policjanta”.

 

9. We wtorek przypada  10 rocznica śmierci Księdza Proboszcz Stanisława Gajewskiego , a w środę 5 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Henryka Januchty- pomódlmy się za tych Kaplanów i zmarłych naszych Parafian i zmarłych z naszych rodzin ; Ojcze nasz… Zdrowaś Mario…. Wieczny odpoczynek….


IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV Niedziela Zwykła  

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -2.02.2020 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo świec. W święto Matki Bożej Gromnicznej jest obchodzony Dzień Życia Konsekrowanego-Szczególną modlitwą otoczmy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Módlmy się również o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji. Dzisiaj ofiary składane do puszek, są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. Dzisiaj kończy się okres śpiewania kolęd.

 

2.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską , czyli kolędę w rodzinach naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoim mieszkaniach, aby wspólnie się modlić i przyjąć Boże błogosławieństwo. Dziękujemy serdecznie za złożone, przy tej okazji ofiary na Kościół , na cele diecezjalne i za kolędę, Bóg zapłać. Dziękujemy za pomoc w kolędzie ministrantom i lektorom i w ich imieniu i ich rodziców dziękujemy za ofiary dla nich. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość i gościnność- zdajemy sobie sprawę, że to z racji wiary i czci Jezusa Chrystusa ta otwartość i życzliwość dla nas -Jego sług- niech tak też  tą waszą gościnność , Drodzy Parafianie ,przyjmie Jezus Chrystus.

 

 3.Od 1 lutego Msze Święte wieczorne w dni powszedni są odprawiane o godzinie 18.00.

 

4.Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 -lecia urodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 24.04-03.05.2020. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca lutego u ks. Pawła

 

5.Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na zimową sesję rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 21-23 lutego w parafii pw. Św Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą pogłębić lub odnowić swoją wiarę.

Zgłoszenia do poniedziałku 17 .02.2020r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.szkolazycia.info w zakładce filia Olkusz.

Zapisy pod numerami: 697-608-350(Agata), 506-716-099(Gabriela), drogą mailową:szkola.olkusz@gmail.com lub przez formularz zamieszczony na stronie internetowej: www.szkolazycia.info

6. W środę z ok. wspomnienia Św. Agaty- błogosławieństwo -chleba, wody i soli po Mszach św.

7.W najbliższym  tygodniu -pierwszy czwartek  i I piątek miesiąca.

Za kapłanów i o powołania do kapłaństwa, o powołania zakonne i pracy misyjnej Kościół modli się w I czwartek. W kaplicy św. Jana Kantego wspólna adoracja o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00-adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha.”

W I piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Spowiedź święta będzie w czasie Mszy Świętych i od godziny 16.00 do 18.30.

 

8.Wszystkim, którzy w miesiącu lutym będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

 Zmarli w styczniu nasi Parafianie : ś p:

 

 1. Józef Ziarnik
 2. Kazimiera Bednarz
 3. Marian Cieślik
 4. Kazimiera Zbieg
 5. Lucjan Supernak
 6. Waldemar Pomierny
 7. Bogdanna Kaliś
 8. Jan Hrabia
 9. Cecylia Karoń
 10. Stanisława Zabawska
 11. Maria Romańska
 12. Krystyna Kordaszewska
 13. Jadwiga Wolska
 14. Halina Trzciąkowska
 15. Mariola Janikowska
 16. Krystyna Krupa
 17. Krzysztof Pabiś
 18. Ireneusz Piechowski

Ojcze nasz….. Zdrowaś Mario…. .Wieczny odpoczynek….


III NIEDZIELA ZWYKŁA

III Niedziela Zwykła  

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -26.01.2020 r.

 

1.Dzisiaj jest III Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Dziś, w Niedzielę Słowa Bożego, szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić znajomość Pisma Świętego do udziału w tych spotkaniach, odbywających się co drugi poniedziałek. Spotkania prowadzi Ks. Robert.

 

2.Wczoraj nasz Ksiądz wikariusz Paweł Tracz obchodził dzień swoich imienin- solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo świec. W święto Matki Bożej Gromnicznej jest obchodzony Dzień Życia Konsekrowanego-Szczególną modlitwą otoczmy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Będziemy modlić się również o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji. Tego dnia ofiary składane do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. Kończy się 2 lutego tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

4.W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca- w naszej bazylice odmawiamy 4 części różańca, a Kościół czci Niepokalane Serce Maryi.

 

Od 1 lutego Msze Święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00.

 

5.Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 -lecia urodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 24.04-03.05.2020. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca lutego u ks. Pawła

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek 27 stycznia – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup,
 • we wtorek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa,
 • w piątek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, wielki wychowawca i apostoł młodzieży.

 

 

 Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek 27. I. od godz. 9.00

ul. Polna bl. 2 i 10

1 ksiądz

 

ul.Korczaka bl. 3 oraz Polna bl. 4

 1 ksiądz

 

ul.Skalska bl. 19 i 20

1.ksiądz

 

Wtorek 28. I. od godz. 9.00

 

ul .Skalska /domy prywatne/ oraz bl. 4 i 28
1 ksiądz

 

ul.Skalska bl. 7

1.ksiądz

 

W środę  (29. I) – od godz. 15.30 rozpoczniemy  wizytę duszpasterską u osób, których nie zastaliśmy w domach w podanych terminach, a pragną przyjąć kolędowe błogosławieństwo. Zgłoszenia adresów wraz z podaniem telefonu kontaktowego prosimy kierować do kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.


II NIEDZIELA ZWYKŁA

II Niedziela Zwykła

 

  Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -19.01.2020 r.

 

1.Dzisiaj jest II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka- pamiętajmy o nich w naszych modlitwach- tak wiele im zawdzięczamy.

 

2.Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.

 

3.W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

 

4.Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 -lecia urodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 24.04-03.05.2020. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca lutego u ks. Pawła.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • We wtorek 21 stycznia św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku;
 • W piątek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;

 Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

 Poniedziałek 20. I. od godz. 9.00

 

ul .Kazimierza Wielkiego bl. 53 i 55 oraz bl. 71
1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a

1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Mickiewicza /domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego

1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1

1 ksiądz

 

Wtorek 21. I. od godz. 9.00

 

 1. Skalska bl. 11 i 12
  1 ksiądz
 2. Skalska bl. 13 i 14
  1 ksiądz
 3. Skalska bl. 6 i 8
  1 ksiądz

od godz. 16.00


ul. Sławkowska bl. 7 i 7f
1 ksiądz

 

Środa 22. I. od godz. 9.00

 

 1. Bylicy bl. 3
  1 ksiądz
 2. Bylicy bl. 4
  1 kapłan

od godz. 16.00


ul. Jasna Nr 1 – 24 i Astrów 
1 ksiądz 


od godz. 17.30


ul. Bylicy 2
1 ksiądz 

 

Czwartek 23. I. od godz. 9.00

 

ul Korczaka bl. 2 i 4
1 ksiądz

 

od godz. 10.00

ul. Korczaka bl. 1
1 ksiądz

 

od godz. 16.00

ul. Korczaka bl. 6
1 ksiądz

 

Korczaka bl. 5
1 ksiądz

 

Piątek 24. I. od godz. 15.00

 

ul..Bylicy bl. 5
1 ksiądz

 

Skalska bl. 17 i 18

1 ksiądz

 

Skalska bl. 9 i 10
1 ksiądz

 

od godz. 16.30

ul. Skalska bl. 21 i 22

1 ksiądz 

 

Sobota 25. I. od godz. 9.00

 

Kazimierza Wielkiego /domy prywatne od końca ulicy jedna i druga strona /

2 księży

 

Polna bl. 6 i 12
1 ksiądz

 

Poniedziałek 27. I. od godz. 9.00

ul. Polna bl. 2 i 10

1 ksiądz

 

Korczaka bl. 3 oraz Polna bl. 4

1 ksiądz

 

Skalska bl. 19 i 2

1 ksiądz

 

Wtorek 28. I. od godz. 9.00

 

ul .Skalska /domy prywatne/ oraz bl. 4 i 28
1 ksiądz

 

Skalska bl. 7

1 ksiądz

 

Środa  (29. I) – od godz. 15.30 rozpoczniemy  wizytę duszpasterską u osób, których nie zastaliśmy w domach w podanych terminach, a pragną przyjąć kolędowe błogosławieństwo. Zgłoszenia adresów wraz z podaniem telefonu kontaktowego prosimy kierować do kancelarii parafialnej.

 


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020 r.

 

 Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -12.01.2020 r.

 

1.Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

2.Jutro, w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Serdeczne zaprasza ks. Robert.

 

3.W piątek, 17 stycznia obchodzimy w Polsce, po raz kolejny, Dzień Judaizmu. Jest on jedną z dróg wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

 

4.W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista relacja z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

5.Zapraszamy pary, narzeczonych oraz małżonków na warsztaty prowadzone przez doradców życia rodzinnego, które odbędą się w sobotę 18 stycznia w godzinach 18:00-19:30 w salce u sióstr. Poruszana będzie tematyka hierarchii wartości i wspólnego ustalania priorytetów. Warsztaty są bezpłatne.

Szczegóły na plakacie.

 

6.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Pawłem zaprasza w czwartek po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Jana Pawła II.

 

7.W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 13.00 będzie z nami modlił się  Zespół Majeranki z Rabki - Chabówki. Po Mszy świętej będzie w ich wykonaniu krótki koncert. Zapraszamy.

 

 

 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek od godziny 9.00

Ogrodowa, Klonowa - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Malinowa, Różana - /zgodnie
z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Kwiatowa
/od początku/, ul. Zielona /od końca/
1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Topolowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Sławkowska
/domy prywatne –  od rynku/
1 ksiądz  

Wtorek 14. I. od godz. 9.00

Nullo bl. 21 i 23
1 ksiądz

Nullo bl. 1, 2, 3 i 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
1 ksiądz

Krakowskie Przedmieście bl. 11, 12, 13, 14 oraz bl. 12a, 12b, 14a
1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Jesionowa, Sienkiewicza
- /zgodnie z kolejnością ulic/                                                                                    1 ksiądz

Środa 15. I. od godz. 9.00

Górnicza bl. 32, 32a, 32b, 32c
1 ksiądz

29 Listopada /domy prywatne/ i bl. 1 oraz bl. 5 i 3a
1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Kościuszki bl. 12, 14, ul. Nullo bl. 5 i 5a
1 ksiądz 
 od godz. 17.30
ul. Stary Olkusz i ul. Gwarków - /najpierw domy z ul. Stary Olkusz Nr 11 i 13;  potem ul. Gwarków, następnie Stary Olkusz od Nr 1/
1 ksiądz

Czwartek 16. I. od godz. 9.00

Kazimierza Wielkiego bl. 19 i 61
1 ksiądz

od godz. 10.00

29 Listopada bl. 3 i 3b
1 ksiądz

od godz. 16.00

Nullo – domy prywatne - / początek od ul. Polnej /
1 ksiądz

Sławkowska bl. 5 i 7d
1 księży

Piątek 17. I. od godz. 15.00

Augustiańska /domy prywatne/ i bl. 5
1 ksiądz

ul. Szpitalna bl. 15 i 24

1 ksiądz

Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
1 ksiądz

od godz. 16.30

Sławkowska bl. 7c i 7e
1 ksiądz

Sobota 18. I. od godz. 9.00

20 Straconych - /początek od trasy - 1 ksiądz od skrzyżowania lewa strona i 2 ksiądz prawa strona/
2 księży

Czarnogórska - /jeden ksiądz – zaczyna od ronda/
1 ksiądz

Żuradzka /domy prywatne i bloki – od ronda w kierunku Rynku /
1 ksiądzPoniedziałek 20. I. od godz. 9.00

Kazimierza Wielkiego bl. 53 i 55 oraz bl. 71
1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a

1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Mickiewicza
/domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego
1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1

1 ksiądz

Wtorek 21. I. od godz. 9.00

Skalska bl. 11 i 12
1 ksiądz

Skalska bl. 13 i 14
1 ksiądz

Skalska bl. 6 i 8
1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Sławkowska bl. 7 i 7f
1 ksiądz

 

 


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

II NIEDZIELA PO NARODZENIU  PAŃSKIM

 

 Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -5.01.2020 r.

 

1.Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk wraz z Zarządem i Radą Powiatu w Olkuszu zapraszają na tradycyjny Koncert Noworoczny, aby rozpocząć z radością Nowy Rok i wspólnie celebrować świąteczno-noworoczną atmosferę.

Koncert odbędzie się dzisiaj w naszej Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu po Mszy świętej wieczornej, tj. około godziny 18.00

Artyści Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej zaprezentują blisko 20 tradycyjnych polskich kolęd oraz znanych utworów o tematyce świątecznej.

Serdecznie zapraszamy!

 

1a. W przedsionkach bazyliki można dzisiaj nabyć piękny i wartościowy kalendarz przygotowany prze Rycerzy Św. Jana Pawła II

 

2.Jutro -  6 stycznia będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego- znane jako Święto Trzech Króli- porządek Mszy świętych niedzielny. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kadzidła, mirry i kredy. W przedsionkach bazyliki można będzie jutro  nabyć, przygotowane przez siostry, pakiety z kredą, mirrą i kadzidłem- ofiary siostry przeznaczą na cele misji prowadzonych przez Siostry Służebniczki. Po Mszy ŚWIĘTEJ ODPRAWIONEJ O GODZINIE 10.00 WYRUSZY TRASĄ NASZEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA ORSZAK TRZECH KRÓLI- spotkanie wszystkich olkuskich orszaków nastąpi na rynku olkuskim około godzinie 11.30. –zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.

 

3.Ks. Robert Żwirek wraz z naszym chórem Cantores Minores Basilica Sancti Andreae zaprasza na koncert kolęd w poniedziałek 6 stycznia w święto Trzech Króli. Chór wraz solistami i zespołem instrumentalnym: organy, dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela, fagot, saksofon altowy i sopranowy zaśpiewa na Mszy świętej o godz. 17.00 i po niej koncert. W zakrystii jest do nabycia płyta naszego chóru 'Kolędy i pastorałki'. Serdecznie zapraszamy.

 

4.W najbliższy czwartek w Będzinie rozpoczyna się finał 26. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika z udziałem ponad 140 wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. W dniach 9-11 stycznia (czwartek - sobota) zapraszamy do Szkoły Muzycznej, a w niedzielę 12 stycznia o godz. 16.00 na Koncert Galowy w kościele na osiedlu Syberka. Wstęp na cały Festiwal jest wolny, dostępna jest także transmisja całości przesłuchań i koncertu na żywo na stronie internetowej www.mfkip.pl.

 

5.W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 13.00 będzie w sali Domu Św. Jana Pawła II spotkanie noworoczne dla Kół Różańca z naszej parafii- serdecznie zapraszamy.


 

 

 

Porządek kolędy na najbliższy czas:

 

Wtorek 7.I. – od godz. 9.00

Kopernika, Dygasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Głowackiego /od początku od strony 20 Straconych/
1 ksiądz

Kościuszki /domy prywatne/, Krakowskie Przedmieście /domy prywatne/

i ul. Szpitalna /domy prywatne/ oraz ul. Gęsia
1 ksiądz 

Kruszcowa, Hutnicza, Metalowa, Gwarecka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.00
al. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa

1 ksiądz

Środa (8 I) – od godz. 9.00

Skłodowskiej - /domy prywatne i blok - od strony ul. Skwer a na końcu blok nr 43 koło Biedronki/
1 ksiądz

Kopalniana
1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Szkolna /cała/, Staszica
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 17.30
ul. Minkiewicza, Nowa
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Czwartek (9 I) - od godz. 9.00

Wapienna, Wiśniowa i ul. Rzemieślnicza, Storczykowa, Bohaterów Westerplatte - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 10.00

Sobieskiego, Pułaskiego, Kluczewska - /zgodnie z kolejnością ulic/ ] i ul. Górnicza - /domy prywatne od początku/
1 ksiądz

od godz. 16.00

Rynek, Floriańska, Bóżnicza i ul. Mickiewicza bl. 7
1 ksiądz

od godz. 17.00
ul. Słowackiego, Olewińska, Polna,
  - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Piątek (10 I) - od godz. 15.00

Niepodległości
1 ksiądz

Szybikowa, Skarbnika, Harcerska, Ołowiana - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

Krakowska
1 ksiądz

od godz. 16.30
ul. Partyzantów, Składowa, Łukasińskiego
- /zgodnie z kolejnością ulic/ 
1 ksiądz 

Sobota 11. I. od godz. 9.00

Bogucin Mały i Czarny Las
- /1 ks. Czarny Las, potem Bogucin obydwie strony od końca/
- /2 ks. Bogucin Mały numery nieparzyste od początku/
- /3 ksiądz numery parzyste od początku - ks. który ma numery parzyste powinien wziąć również numery 1, 3, 5, 11, 13, 15/
3 księży

Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

Poniedziałek 13. I. od godz. 9.00

Ogrodowa, Klonowa - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Malinowa, Różana - /zgodnie
z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Kwiatowa
/od początku/, ul. Zielona /od końca/
1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Topolowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Sławkowska
/domy prywatne –  od rynku/
1 ksiądz  

Wtorek 14. I. od godz. 9.00

Nullo bl. 21 i 23
1 ksiądz

Nullo bl. 1, 2, 3 i 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
1 ksiądz

Krakowskie Przedmieście bl. 11, 12, 13, 14 oraz bl. 12a, 12b, 14a
                                                                                                                                                                    1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Jesionowa, Sienkiewicza
- /zgodnie z kolejnością ulic/ 1 ksiądzŚwięto Swiętej Rodziny

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -29.12. 2018 r.

 

 1.W dzisiejszą niedzielę – święto św. Rodziny.

 

2.Msza Święta za zmarłych w 2019 r. naszych Parafian będzie odprawiona o  jutro – 30 grudnia o godzinie 17.00.

 

 3.Zakończenie roku kalendarzowego w poniedziałek 31 grudnia. O godz. 17:00 będzie sprawowana Msza święta z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym – serdecznie zapraszamy.

 

 4.W środę rozpocznie się Nowy Rok 2020-w Kościele będzie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. O godzinie 13.00 będzie odprawiona Msza Święta przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszak za miasto Olkusz i dekanat olkuski.

 

 5.W I czwartek miesiąca modli się Kościół o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi - o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00 będzie wspólna adoracja w kaplicy św. Jana Kantego. W I piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa – spowiedź na Mszach świętych i od godziny 16.00 – 17.30, a w I sobotę miesiąca Kościół oddaje cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny- w naszej bazylice odmawiamy 4 części różańca, a wieczorem modlimy się za katolickie środki ewangelizacji.

 

6.W dniu 6 stycznia będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego- znane jako Święto Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej będzie poświecenie kadzidła, mirry i kredy- po Mszy ŚWIĘTEJ ODPRAWIONEJ O GODZINIE 10.00 WYRUSZY TRASĄ NASZEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA ORSZAK TRZECH KRÓLI- spotkanie wszystkich olkuskich orszaków nastąpi na rynku olkuskim około godzinie 11.30. –zapraszamy do licznego udziału w tej manifestacji radości z Objawienia Pańskiego.

 

 Starosta Olkuskiego Powiatu pan Bogumił Sobczyk za naszym pośrednictwem zaprasza na organizowany przez Starostwo Powiatowe wyjątkowy KONCERT NOWOROCZNY, który odbędzie się w Bazylice pw. Św. Andrzeja Apostoła 5 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

 

Poniedziałek (30 XII) – od godz. 9.00

 1. Górzysta, Słoneczna, Malinowa Góra, Zimnodół - /zgodnie z kolejnością/

1 ksiądz

Wiśliczka - /najpierw/ i Rabsztyn - /później/
1 ksiądz

Olewin 32-1/prawa strona/ oraz 51-55
1 ksiądz

Zagaje i Olewin 50-31 /lewa strona - najpierw Zagaje, potem Olewin od Nr 50/
1 ksiądz

Wtorek (31 XII) – od godz. 9.00

Mazaniec – Boczna, Kamyk i Krucza Góra

- /jeden ks. rozpoczyna od ul. Mazaniec -Boczna, potem Kamyk od początku/

- /drugi ks. rozpoczyna od Kruczej Góry potem Kamyk od ostatniego numeru/
2 księży

Mazaniec - /zaczyna od ronda, w stronę Żurady/

1 ksiądz

Powstańców Śląskich – /zgodnie z kolejnością numerów/
1 kapłan

Czwartek  (2 I) – od godz. 9.00

Podgrabie - /jeden ks. od początku i ul. Boczne/

- /a drugi ks. od końca/
2 księży

od godz. 10.00

Parkowa, Leśna /zaczyna od ul. Parkowej potem ul. Leśna/
i ul. Piłsudskiego, Skwer, Krótka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.00

św. Jana Kantego /domy prywatne – od końca ulicy w kierunku centrum/
1 ksiądz

Piątek (3 I) – od godz. 15.00

Świętokrzyska, Na Skarpie - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

Budowlanych, Kolorowa, Piaskowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

Witeradowska, Asnyka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.30

Dąbrowskiego, Kocjana - /zgodnie z kolejnością ulic/
i ul. Broniewskiego i ul. Boczna - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

Sobota (4 I) – od godz. 9.00

Sikorka - /od końca/
1 ksiądz

Rabsztyńska - /od świateł/ - oraz ul. Sikorka Nr 2 – 20
1 ksiądz

Parcze - /od początku/
1 ksiądz

Cegielniana, Makowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 księży

Wtorek 7.I. – od godz. 9.00

Kopernika, Dygasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Głowackiego /od początku od strony 20 Straconych/
1 ksiądz

Kościuszki /domy prywatne/, Krakowskie Przedmieście /domy prywatne/

i ul. Szpitalna /domy prywatne/ oraz ul. Gęsia
1 ksiądz 

Kruszcowa, Hutnicza, Metalowa, Gwarecka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.00
al. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa

1 ksiądz

 

Zmarli w miesiącu grudniu : Stefania Karcz, Marian Gieszczyk, Karol Łyźwinski, Władysław Pilip, Wojciech Banyś, Anna Dudek, Regina Piętka, Adam Muzyk, Czesław Woźniak, Tadeusz Stachowicz, Teresa Kobylińska, Anna Januszek, Aniela Brzózka, Elżbieta Górszczyńska, Teresa Krzesińska, Stanisław Stępień, Michalina Iwaneńko, Edward Chmist, Jan Gil, Józefa Czarnota,,Grzegorz Spyra, Zofia Trębalska, Zbigniew Kozłowski....Ojcze nasz.... Zdrowas Mario.... Wieczny odpoczynek....

 

 


KOLĘDA 2019/2020

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019/2020

 

Piątek (27 XII) – od godz. 9.00

 

Żurada I – ul. Słoneczna /od nr 28 do nr 125 oraz Witeradów nr 154 do 194/
1 ksiądz 

Żurada III - /jeden ksiądz ul. Starowiejska od początku do nr 80 oraz ul. Słoneczna od początku do nr 24 /;

                 - / drugi ksiądz ul. Starowiejska od nr 81 do nr 184/;

                 - / trzeci ksiądz ul. Starowiejska od końca Żurady do nr 185/;
3 księży

Sobota (28 XII) – od godz. 9.00

Żurada II – / ulice: Leśna, Źródlana, Wierzbie, Akacjowa /
1 ksiądz

Sieniczno: ul. Jaworowa i Orzechówka - /ksiądz zaczyna się od Jaworowej nr 2 do końca ulicy, potem Graniczna 6 i 6a, następnie Orzechówka od końca
w stronę trasy/

1 ksiądz

Sieniczno: ul. Ojcowska, Dąbrowskiej, Graniczna – /ksiądz zaczyna od Ojcowskiej nr 1, najpierw numery nieparzyste – powrót drugą stroną ulicy; potem ul. Dąbrowskiej, na końcu ulica Graniczna /
1 ksiądz 

Sieniczno: ul. Świerkowa i Olkuska – /rozpoczęcie od domów od strony Osieka, po przejściu ul. Świerkowej –ul.  Olkuska po prawej stronie jadąc od Olkusza do końca, potem druga strona do nr 1/
1 ksiądz

 

Poniedziałek (30 XII) – od godz. 9.00

 

ul.  Górzysta, Słoneczna, Malinowa Góra, Zimnodół - /zgodnie z kolejnością/

 1. 1 ksiądz

Wiśliczka - /najpierw/ i Rabsztyn - /później/
1 ksiądz

Olewin 32-1/prawa strona/ oraz 51-55
1 ksiądz

Zagaje i Olewin 50-31 /lewa strona - najpierw Zagaje, potem Olewin od Nr 50/
1 ksiądz

 

Wtorek (31 XII) – od godz. 9.00

 

Mazaniec – Boczna, Kamyk i Krucza Góra

 - /jeden ks. rozpoczyna od ul. Mazaniec -Boczna, potem Kamyk od początku/

- /drugi ks. rozpoczyna od Kruczej Góry potem Kamyk od ostatniego numeru/
2 księży

 

Mazaniec - /zaczyna od ronda, w stronę Żurady/

 1. 1 ksiądz
 2. Powstańców Śląskich – /zgodnie z kolejnością numerów/
  1 kapłan

Czwartek  (2 I) – od godz. 9.00

 

 1. Podgrabie - /jeden ks. od początku i ul. Boczne/

                     - /a drugi ks. od końca/
2 księży

od godz. 10.00

 1. Parkowa, Leśna /zaczyna od ul. Parkowej potem ul. Leśna/
  i ul. Piłsudskiego, Skwer, Krótka - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 16.00

 1. św. Jana Kantego /domy prywatne – od końca ulicy w kierunku centrum/
  1 ksiądz

Piątek (3 I) – od godz. 15.00

 1. Świętokrzyska, Na Skarpie - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Budowlanych, Kolorowa, Piaskowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 3. Witeradowska, Asnyka - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 16.30

 1. Dąbrowskiego, Kocjana - /zgodnie z kolejnością ulic/
  i ul. Broniewskiego i ul. Boczna - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

Sobota (4 I) – od godz. 9.00

 1. Sikorka - /od końca/
  1 ksiądz
 2. Rabsztyńska - /od świateł/ - oraz ul. Sikorka Nr 2 – 20
  1 ksiądz
 3. Parcze - /od początku/
  1 ksiądz
 4. Cegielniana, Makowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 księży

Wtorek 7.I. – od godz. 9.00

 1. Kopernika, Dygasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Głowackiego /od początku od strony 20 Straconych/
  1 ksiądz
 2. Kościuszki /domy prywatne/, Krakowskie Przedmieście /domy prywatne/

i ul. Szpitalna /domy prywatne/ oraz ul. Gęsia
1 ksiądz 

 1. Kruszcowa, Hutnicza, Metalowa, Gwarecka - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 16.00
al. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa

1 ksiądz

Środa (8 I) – od godz. 9.00

 1. Skłodowskiej - /domy prywatne i blok - od strony ul. Skwer a na końcu blok nr 43 koło Biedronki/
  1 ksiądz
 2. Kopalniana
  1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Szkolna /cała/, Staszica
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 17.30
ul. Minkiewicza, Nowa
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Czwartek (9 I) - od godz. 9.00

 1. Wapienna, Wiśniowa i ul. Rzemieślnicza, Storczykowa, Bohaterów Westerplatte - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 10.00

 1. Sobieskiego, Pułaskiego, Kluczewska - /zgodnie z kolejnością ulic/ ] i ul. Górnicza - /domy prywatne od początku/
  1 ksiądz

od godz. 16.00

 1. Rynek, Floriańska, Bóżnicza i ul. Mickiewicza bl. 7
  1 ksiądz

od godz. 17.00
ul. Słowackiego, Olewińska, Polna,  - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Piątek (10 I) - od godz. 15.00

 1. Niepodległości
  1 ksiądz
 2. Szybikowa, Skarbnika, Harcerska, Ołowiana - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 3. Krakowska
  1 ksiądz

od godz. 16.30
ul. Partyzantów, Składowa, Łukasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/ 
1 ksiądz 

Sobota 11. I. od godz. 9.00

Bogucin Mały i Czarny Las
- /1 ks. Czarny Las, potem Bogucin obydwie strony od końca/
- /2 ks. Bogucin Mały numery nieparzyste od początku/
- /3 ksiądz numery parzyste od początku - ks. który ma numery parzyste powinien wziąć również numery 1, 3, 5, 11, 13, 15/
3 księży

 1. Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

Poniedziałek 13. I. od godz. 9.00

 1. Ogrodowa, Klonowa - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Malinowa, Różana - /zgodnie
  z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Kwiatowa
/od początku/, ul. Zielona /od końca/
1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Topolowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa
- /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Sławkowska
/domy prywatne –  od rynku/
1 ksiądz  

Wtorek 14. I. od godz. 9.00

 1. Nullo bl. 21 i 23
  1 ksiądz
 2. Nullo bl. 1, 2, 3 i 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
  1 ksiądz
 3. Krakowskie Przedmieście bl. 11, 12, 13, 14 oraz bl. 12a, 12b, 14a
  1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Jesionowa, Sienkiewicza
- /zgodnie z kolejnością ulic/                                                                                    1 ksiądz

Środa 15. I. od godz. 9.00

 1. Górnicza bl. 32, 32a, 32b, 32c
  1 ksiądz
 2. 29 Listopada /domy prywatne/ i bl. 1 oraz bl. 5 i 3a
  1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Kościuszki bl. 12, 14, ul. Nullo bl. 5 i 5a
1 ksiądz 
 od godz. 17.30
ul. Stary Olkusz i ul. Gwarków - /najpierw domy z ul. Stary Olkusz Nr 11 i 13;  potem ul. Gwarków, następnie Stary Olkusz od Nr 1/
1 ksiądz

Czwartek 16. I. od godz. 9.00

 1. Kazimierza Wielkiego bl. 19 i 61
  1 ksiądz

od godz. 10.00

 1. 29 Listopada bl. 3 i 3b
  1 ksiądz

od godz. 16.00

 1. Nullo – domy prywatne - / początek od ul. Polnej /
  1 ksiądz
 2. Sławkowska bl. 5 i 7d
  1 księży

Piątek 17. I. od godz. 15.00

 

 1. Augustiańska /domy prywatne/ i bl. 5
  1 ksiądz

  ul. Szpitalna bl. 15 i 24

  1 ksiądz
 2. Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
  1 ksiądz

od godz. 16.30

 1. Sławkowska bl. 7c i 7e
  1 ksiądz

      

Sobota 18. I. od godz. 9.00

 1. 20 Straconych - /początek od trasy - 1 ksiądz od skrzyżowania lewa strona i 2 ksiądz prawa strona/
  2 księży
 2. Czarnogórska - /jeden ksiądz – zaczyna od ronda/
  1 ksiądz
 3. Żuradzka /domy prywatne i bloki – od ronda w kierunku Rynku /
  1 ksiądzPoniedziałek 20. I. od godz. 9.00

 1. Kazimierza Wielkiego bl. 53 i 55 oraz bl. 71
  1 ksiądz

od godz. 10.00
ul. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a

1 ksiądz

od godz. 11.00
ul. Mickiewicza
/domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego
1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1

1 ksiądz

 

Wtorek 21. I. od godz. 9.00

 1. Skalska bl. 11 i 12
  1 ksiądz
 2. Skalska bl. 13 i 14
  1 ksiądz
 3. Skalska bl. 6 i 8
  1 ksiądz

od godz. 16.00
ul. Sławkowska bl. 7 i 7f
1 ksiądz

 

Środa 22. I. od godz. 9.00

 1. Bylicy bl. 3
  1 ksiądz
  1. Bylicy bl. 4
   1 kapłan
 2. od godz. 16.00
  ul. Jasna Nr 1 – 24 i Astrów 
  1 ksiądz 
  od godz. 17.30
  ul. Bylicy 2
  1 ksiądz 


  Czwartek 23. I. od godz. 9.00

  1. Korczaka bl. 2 i 4
   1 ksiądz

  od godz. 10.00

  ul. Korczaka bl. 1
  1 ksiądz

  od godz. 16.00

  ul. Korczaka bl. 6
  1 ksiądz

  1. Korczaka bl. 5
   1 ksiądz

  Piątek 24. I. od godz. 15.00

  1. Bylicy bl. 5
   1 ksiądz
  2. Skalska bl. 17 i 18
   1 ksiądz
  3. Skalska bl. 9 i 10
   1 ksiądz

  od godz. 16.30

  ul. Skalska bl. 21 i 22

  1 ksiądz 

  Sobota 25. I. od godz. 9.00

   

  1. Kazimierza Wielkiego /domy prywatne od końca ulicy jedna i druga strona /
   2 księży
  2. Polna bl. 6 i 12
   1 ksiądz

  Poniedziałek 27. I. od godz. 9.00

  ul. Polna bl. 2 i 10

 3.  

  1. Korczaka bl. 3 oraz Polna bl. 4
   1 ksiądz
  2. Skalska bl. 19 i 20
   1 ksiądz


  Wtorek 28. I. od godz. 9.00

  1. Skalska /domy prywatne/ oraz bl. 4 i 28
   1 ksiądz
  2. Skalska bl. 7
   1 ksiądz


  Środa  (29. I) – od godz. 15.30

  Tego dnia 29. 01 .2020r. od godz. 15.30 rozpoczniemy  wizytę duszpasterską u osób, których nie zastaliśmy w domach w podanych terminach. Zgłoszenia adresów wraz z podaniem telefonu kontaktowego prosimy kierować do kancelarii parafialnej.

   

 


IV NIEDZIELA ADWENTU

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -22.12..2018 r.

 

 1Dzisiaj jest czwarta Niedziela Adwentu. Po Mszy Świętej wieczornej będzie koncert w wykonaniu pana dr hab. Krzysztofa Urbaniaka i studentów  Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej.

 

2.We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego.. Po południu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bli­skich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zba­wiciela świata łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 

3.Spowiedź  rano będzie do godziny 9.00, a adoracja w kaplicy św. Jana Kantego będzie do godziny 11.30.W Wigilię nie ma postu ani wstrzemięźliwości, jednak mocą tradycji katolicy w Polsce zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś jej nie zachowa, nie zgrzeszy, bo naruszy w ten sposób jedynie tradycję, a nie prawo kościelne.

 

 Uroczyste obchody tego tygodnia:

 

 ° 25-go grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Pasterka w Olewinie będzie o godzinie 22.00 a Pasterka w bazylice tradycyjnie o godzinie 24.00.Taca z Pasterki jest przeznaczone w Polsce na Fundusz Ochrony Życia. Taca ze św. Szczepana, pierwszego męczennika, jest przeznaczona od lat na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich.

 

° 26-go grudnia, czwartek – święto św. Szczepana – Msze święte – jak w niedziele.

 ° 27-go grudnia, piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

° 28-go grudnia, sobota – święto św. Młodzianków – to dzień szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone;

° 29 grudnia, niedziela – święto św. Rodziny. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
Bardzo serdecznie zapraszamy  do wspólnego uczestnictwa małżonków w Eucharystii w Niedzielę Świętej Rodziny . Na każdej Mszy Świętej będzie  odnowienia przyrzeczeń małżeńskich . 

 

 4.W sobotę -28 grudnia  odbędzie się  spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel. Początek spotkania  godz. 15 00 w Kaplicy św. Jana Kantego .

 

 5.Wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali na Jasną Górę w grupie żółto – niebieskiej oraz ich rodziny, zapraszamy na Świąteczne Spotkanie Pielgrzymów, które odbędzie w kościele pw. św. Maksymiliana w Olkuszu w Niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.

 

6.Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – aby pobłogosławić Wasze mieszkania, wspólnie się pomodlić o Boże błogosławieństwo w Nowym 2020 roku oraz, choć na krótki czas , spotkać się ze swoim duszpasterzem. Po Bożym Narodzeniu 27 grudnia rozpoczniemy Kolędę. Ponieważ od wakacji 2018 roku zmniejszyła się ilość kapłanów pracujących w naszej parafii oraz wszyscy wikariusze - a jest ich na chwilę obecną tylko trzech katechizują w szkołach, prosimy o wyrozumiałość ,że podobnie jak w ubiegłym roku ,w niektóre dni tygodnia będziemy rozpoczynali odwiedziny w godzinach dopołudniowych, a kończyć pod wieczór,  aby można było przed 2 lutego nawiedzić tych którzy sobie tego życzą. Oczywiście tylko jakaś część rodzin danego dnia może się księdza spodziewać przed południem – dlatego gdyby z początkowego rejonu wyznaczonego na dany dzień ktoś nie mógł być dopołudnia, może to wcześniej zgłosić w zakrystii lub w kancelarii i kapłan na końcu wizyty tego dnia wróci do tych rodzin; będzie również tradycyjnie możliwość dodatkowego umówienia się na wizytę kolędową 29 stycznia – umawiając się z kapłanem na konkretną godzinę. Prosimy zatem o zrozumienie i wyrozumiałość. Całość planowanej kolędy jest umieszczona na stronie internetowej parafii z zastrzeżeniem możliwości zmian w sytuacjach losowych dotyczących obowiązków i zdrowia duszpasterzy.
Z wyprzedzeniem tygodniowym będziemy potwierdzać plan wizyty duszpasterskiej w czasie ogłoszeń niedzielnych oraz przez wywieszenie w gablotach przed bazyliką. Całość kolędy będzie również na stronie internetowej bazyliki.

Porządek kolędy na najbliższy czas jest następujący:

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019/2020

 

Piątek (27 XII) – od godz. 9.00

Żurada I – ul. Słoneczna /od nr 28 do nr 125 oraz Witeradów nr 154 do 194/
1 ksiądz 

Żurada III - /jeden ksiądz ul. Starowiejska od początku do nr 80 oraz ul. Słoneczna od początku do nr 24 /;

                 - / drugi ksiądz ul. Starowiejska od nr 81 do nr 184/;

                 - / trzeci ksiądz ul. Starowiejska od końca Żurady do nr 185/;
Sobota (28 XII) – od godz. 9.00

Żurada II – / ulice: Leśna, Źródlana, Wierzbie, Akacjowa /
1 ksiądz

Sieniczno: ul. Jaworowa i Orzechówka - /ksiądz zaczyna się od Jaworowej nr 2 do końca ulicy, potem Graniczna 6 i 6a, następnie Orzechówka od końca
w stronę trasy/

1 ksiądz Sieniczno: ul. Ojcowska, Dąbrowskiej, Graniczna – /ksiądz zaczyna od Ojcowskiej nr 1, najpierw numery nieparzyste – powrót drugą stroną ulicy; potem ul. Dąbrowskiej, na końcu ulica Graniczna /
1 ksiądz po przejściu ul. Świerkowej –ul.  Olkuska po prawej stronie jadąc od Olkusza do końca, potem druga strona do nr 1/


  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.