Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 16.06.2024

 

1.Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30, a w niedzielę po 16.30 – zapraszamy! Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni i piosenki religijnej w wykonaniu Zespołu wokalno - instrumentalnego SALVATORIS z Olkusza, pod kierunkiem p. Michała Kocjana. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

2.Ingres Biskupa Sosnowieckiego Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r. o godz. 12:00. Uroczystość ingresu będzie połączona z diecezjalnymi obchodami jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu.  Ingres będzie transmitowany przez TVP 3.

 

3.W poniedziałek, 17 czerwca – przypada uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego, patrona naszej diecezji.

 

4.We wtorek, 18 czerwca, przypada 35 rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się o potrzebne dla Jubilata łaski.

 

5.W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy o godzinie 8.00 – dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców - będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

6.W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Dla żyjących będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych będzie Msza święta o godzinie 13.00 – zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

 

7.We  wtorek, nasza Siostra Elżbieta obchodzi imieniny,  solenizantce życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

8.Spotkanie Wspólnoty Maranatha ,będzie w czwartek, po Mszy świętej wieczornej.

 

9.Zapraszamy serdecznie na XXXIII Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu koło Victorii  ,a powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Zapisy w biurze Radia Maryja i przez telefon nr-602 442 322 P. Teodozja i 698 660 829 P. Edyta.

 

10.U progu wakacji pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli Wszystkim z serca błogosławimy.


X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

9.06. 2024 r.  Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła

 

 1. Ksiądz Prałat Stefan Rogula, z racji podeszłego wieku i w związku pewnymi problemami zdrowotnymi podjął decyzję, za zgodę naszego biskupa Artura Ważnego, o zamieszkanie w Domu Księży Emerytów w Kielcach. Tamto miasto, diecezja i środowisko jest również bardzo bliskie dla Księdza Prałata ,z racji tej, że do czasu powstania Diecezji Sosnowieckiej w 1992 roku wszystko w życiu i pracy kapłańskiej Księdza Prałata było związane z Diecezją Kielecką. Ksiądz Prałat w naszej PARAFII PRZEPRACOWAŁ 46 LAT: w tym 7 lat jako wikariusz, 25 lat jako proboszcz i 14 lat jako kapłan emeryt. Bóg zapłać za TE WSZYSTLKIE LATA POSLUGI KAPŁAŃSKIEJ. Życzymy Księdzu Prałatowi dalej Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszystkiego najlepszego oraz prosimy o pamięć modlitewną o naszej parafii.

 

2.Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Dziękczynienia- ofiarami w wysokości 2170 zł. do puszek przed bazyliką nasi Parafianie wsparli dalsze prace w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za pomoc w zbiórce.

 

 3.W piątek wypada 54 rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Piotra Skuchy .
Wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby Pan Bóg błogosławił Księdzu Biskupowi na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

 

4.W czwartek 13 czerwca nasz ks. Antoni Mańka obchodzi swoje imieniny- solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i wszystkiego najlepszego.

 

5.W sobotę 15 czerwca w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza- zapisy na wyjazd autokarem na beatyfikację przyjmujemy  do środy w kancelarii.

 

6.Również w sobotę -15 czerwca w Łagiewnikach odbędzie się Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. Informacje i zapisy na ten wyjazd do czwartku u Pani Edyty- numer telefonu w gablocie/tel.698660829/ i w ogłoszeniach.

 

7.W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Zaprasza opiekun ks. Robert

 

8.W następną niedzielę 16 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni i piosenki religijnej w wykonaniu Zespołu wokalno - instrumentalnego SALVATORIS z Olkusza, pod kierunkiem p. Michała Kocjana. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

 

 


IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2.06. 2024 r.  Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła

 

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia- modlitwą i ofiarami do puszek przed bazyliką wspieramy dalsze prace w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za pomoc w zbiór1.

 

2.W środę, na Jasną Gorę, odbyła się pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych  ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu  z ks. proboszczem, siostrą Elżbietą, wychowawcami i rodzicami. Wczoraj na Jasną Gorę pielgrzymowały Koła Żywego Różańca- Dziękujemy tam za wspólną modlitwę za całą parafię.– dziękujemy  wszystkim za  udział w tych pielgrzymkach.

 

 3.Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja wokół kościoła będzie w dni powszednie po Mszy świętej odprawianej o godzinie 8.00 i 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 11.30.

Nabożeństwo czerwcowe w czasie Oktawy w dni powszednie będzie odprawiane o po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

 4.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na uroczystości Bożego Ciała. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy przygotowali ołtarze, dziękujemy za dar kwiatów, dziękujemy całej asyście ,począwszy od najmłodszych ,a skończywszy na dorosłych, dziękujemy za pomoc :Policji, Straży Miejskiej, OSP- dziękujemy Panu Burmistrzowi Romanowi Paśnikowi za dar orkiestry i dziękujemy orkiestrze- wszystkim uczestnikom procesji – Bóg zapłać.

 

5.W czwartek  będzie zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta  na zakończenie oktawy będzie o godzinie 17.00. Po Mszy świętej będzie procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Grupy, które ubierały ołtarze na Boże Ciało prosimy o przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy całą asystę i wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości. Przypominamy, że na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie udzielone błogosławieństwo wszystkim dzieciom oraz nastąpi tradycyjne poświęcenie wianków. W pierwszy czwartek miesiąca Kościół czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. . Adorację w kaplicy św. Jana Kantego o godzinie 15.00 poprowadzi Wspólnotą „Maranatha”.

 

 6.Program poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w ludzkiej pracy:

 

Niedziela 2 czerwca:

14,30 –Czarny Las – bez Mszy świętej.

 15.00 -Bogucin Mały z Mszą świętą.

14.30-Wiśliczka z Msza świętą.

16.30 –Sieniczno z Msza świętą.

14.30 –Żurada z Mszą św. przy kapliczce św.  Stanisława w lesie- tam wszystkie modlitwy. 16.30- Kamyk- 2 ołtarze, Mazaniec- 1 ołtarz, Czarnogórska-1 ołtarz i zakończenie / bez Mszy św./

14.30- Rabsztyn z Mszą świętą.

16.00-ul. 29 Listopada, Leśna, Parkowa i  Dworska/ bez Mszy św.- wszystkie modlitwy przy kapliczce.

 

7.W piątek uroczystość NSPJ. Z racji uroczystości ,nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Spowiedź będzie na Mszach świętych i od godziny 16.00 do 18.30.

 

8.W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

.

9.W najbliższym tygodniu :ROCZNICA SAKRAMENTU ŚWIĘCEŃ:
3 czerwca 2006 – Ksiądz Tomasz Karaś9

 3 czerwca 2017-Ksiądz Grzegorz Woszczek

6 czerwca 1992- Ksiądz Antoni Mańka, a  7 czerwca Ks. Robert Żwirek obchodzi imieniny- jubilatom i solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.


10.W najbliższą sobotę -NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY .

 

11.W sobotę 15 czerwca w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza- zapisy na wyjazd autokarem na beatyfikacje przyjmujemy w kancelarii.

 

12.Również w sobotę -15 czerwca w Łagiewnikach odbędzie się Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. Informacje i zapisy na ten wyjazd u Pani Edyty- numer telefonu w gablocie/tel.698660829/ i w ogłoszeniach.

 

13.Zmarli w miesiącu maju Parafianie ś.p.: Anna KRYSKA, Waldemar FAJDEK, Anna SPYRA, Wiesława KOWAL, Stanisława ŻUREK, Krzysztof KAJDA, Bogusław ROMEK, Edward SOBIESZEK, Aleksandra LESZCZYŃSKA, Józefa STARCZYŃSKA, Stefan REMBERSKI, Zofia OPIOŁA, Tadeusz KUŚ, Anna KONOPKA - OLEJARCZYK, Jadwiga STACH, Tadeusz GOŁĄBEK, Zofia BABIUCH….Ojcze nasz…Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

 


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 

26.05. 2024 r.  Ogłoszenia duszpasterskie na

 Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

1.W dzisiejszą  niedzielę -uroczystość Najświętszej Trójcy- odpust w Braciejówce. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

W Dniu MATKI ŻYCZYMY WSZYSTKIM MAMOM Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności – niech Matka Boża opiekuje się Wami ,Drogie Mamy, we wszystkich godzinach waszego zaszczytnego powołania .

 

2.W miniony czwartek, Ksiądz Prałat Stefan Reguła obchodził 65 rocznicę święceń kapłańskich; życzymy dostojnemu jubilatowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej , zdrowia i wszelkich potrzebnych łask.

 

3.Po zakończeniu potrzebnych pracach zabezpieczających ,powrócił na swoje miejsce / do kaplicy świętej Anny / obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten został namalowany w Wilnie przez artystę malarza Waleriana Skwarkowskiego dnia 1 września1941 roku, poświęcony przez ks. profesora Michała Sopoćko/błogosławionego/ dn. 2 września 1941 r. w Wilnie.

 

 

4..W środę  odbyła się pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych SP 4 do Sanktuarium Rodzin w Leśniowie. Bóg zapłać księdzu Tomaszowi Karasiowi, za wspólną modlitwę tam, razem z dziećmi i ich rodzicami.

 

5..W piątek, na Jasną Gorę, odbyła się pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych  ze Szkoły w Sienicznie ,wraz z dyrekcją i rodzicami. Dziękujemy tam za wspólną modlitwę za całą parafię. Na Jasnej Górze, została zamówiona Msza święta za wszystkich naszych parafian żywych i zmarłych. Obecny był na pielgrzymce ks. proboszcz. Wcześniej- 11 maja odbyła się taka sama pielgrzymka na Jasną Górę z  grupą dzieci Pierwszokomunijnych z SP 1 – dziękujemy  wszystkim za te pielgrzymki.

 

 

6.W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła.

 

W Boże Ciało Msze św .będą o godz.: 7.00, 8.30. 10.00 i 13.00 i wieczorna o godzinie 17.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z bazyliki po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami :: Basztową, Szpitalną Mickiewicza, Górniczą, Kościuszki, Szpitalną, Basztową i zakończenie na placu kościelnym.. Bardzo prosimy Parafian z następujących grup o przygotowanie ołtarzy dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie:

 

Ołtarz I- Cech Rzemiosł Różnych, Rada Duszpasterska , katecheci i Rodzice Służby Liturgicznej Ołtarza.

Ołtarz II- Ochotnicza Straż Pożarna.

Ołtarz III – Młodzież z grupy modlitewnej Kol 3. 2-3, Grupa Zawierzenia I sobót miesiąca, Margaretki, Oaza rodzin.

Ołtarz IV- Franciszkański Zakon Świeckich, Wspólnota Emmanuel , Wspólnota Maranatha i Solidarność, Krąg biblijny.

 

 Próba sypania kwiatów dla dzieci na procesję  Bożego Ciała – będzie we wtorek 28 maja po Mszy św. wieczornej - godz. 18.30.

Jednocześnie serdecznie prosimy o kwiaty z pól i własnych ogrodów mieszkańców: do I ołtarza z Żurady/ wszystkie kolonie/, do II ołtarza z Sieniczna, do III ołtarza z Olewina, Wiśliczki i Rabsztyna a do IV ołtarza z Czarnego Lasu, Bogucina Małego oraz Podgrabia. Znakiem wiary w obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba, przechodzącego ulicami miasta, niech będą udekorowane nasze domy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę: dzieci, młodzież, pań i panów, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, chóry parafialne, dzieci przedszkolne i młodszych klas Szkoły Podstawowej do sypania kwiatków. Dzieci z klas III prosimy o przyjście na procesję w strojach od I Komunii Świętej . Spotkanie odpowiedzialnych za ołtarze będzie w środę o godzinie 18.30 przed bazyliką.

 

7..Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja wokół kościoła będzie w dni powszednie po Mszy świętej odprawianej o godzinie 8.00 i 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 17.00.

Nabożeństwo czerwcowe w czasie Oktawy w dni powszednie będzie odprawiane o po Mszy Świętej wieczornej.

 

8..W sobotę 1 czerwca jest Dzień Dziecka- wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki matki Bożej, wszelkiego bezpieczeństwa i wszystkiego najlepszego.

 

9..Od 1 czerwca będzie Nabożeństwo do najświętszego Serca Pana Jezusa- Litania będzie śpiewana  w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele i święta o godzinie 16.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy i również zachęcamy do takiej modlitwy przy  krzyżach i kapliczkach  w parafii.

 

10.Rocznica I komunii św. klasy IV - szkoła podstawowa nr.5 - Niedziela  2 czerwca o godz. 11.30, a SP 4 o godzinie 10.00 Spowiedź dla tych dzieci będzie we wtorek 28 maja - godz.16.30.

 

11..Program poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w ludzkiej pracy:

 

Niedziela 2 czerwca:

14,30 –Czarny Las – bez Mszy świętej.

 15.00 -Bogucin Mały z Mszą świętą.

14.30-Wiśliczka z Msza świętą.

16.30 –Sieniczno z Msza świętą

14.30 –Żurada z Mszą św. przy kapliczce św.  Stanisława w lesie- tam wszystkie modlitwy 16.30- Kamyk- 2 ołtarze, Mazaniec- 1 ołtarz, Czarnogórska-1 ołtarz i zakończenie / bez Mszy św./

14.30- Rabsztyn z Mszą świętą

16.00-ul. 29 Listopada, Leśna, Parkowa i  Dworska/ bez Mszy św.- wszystkie modlitwy przy kapliczce.

 

W duchu wiary i zaufania Bożej Opatrzności przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

 


Niedziela Zesłania Duch Świętego

19.05. 2024 r.  Ogłoszenia duszpasterskie na

 NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

 

 1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Tradycyjnie czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy (
 2. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła będziemy obchodzić w poniedziałek. Msze święte będą odprawione o godzinie:6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  W tym dniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji wszystkich kapłanów i o nowe powołania.
 4. 33. rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Artura Ważnego przypada w sobotę, 25 maja 2024 r.
  Pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Biskupa, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.
 5. Koła Różańcowe organizują wyjazd na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się  w sobotę 1 czerwca. Wyjazd z parkingu koło Victorii o godzinie 730- zapisy na wyjazd u Pani Czarnotowej.
 6. Msza święta za zmarłe mamy będzie odprawiona w niedziele 26 maja o godzinie 13.00  w bazylice, w Olewinie o godzinie 9.00 a w Żuradzie o godzinie 10.30.– zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 7. W dzisiejsza  niedzielę 19 maja rozpoczynamy modlitwy na poświecenie pól;
  a. Olewin godzina 8.30 -z Mszą świętą,
  b. Podgrabie godzina 14.30 -z Mszą świętą,
  c. Stary Olkusz godzina 14.30 -z Mszą świętą,
  d. Ulica Sobieskiego 2- przy kapliczce godzina 14.30 -bez Mszy  świętej
  e. Ul. Cegielniana  godzina 15.00 -bez Mszy świętej,
  f. Parcze godzina 16.00- z Mszą świętą – ołtarz przy ul. Jasna 5
  g. Sikorka godzina 15.30 -bez Mszy świętej.
  8.Trwają przygotowania do I Komunii Świętej i do sakramentu bierzmowania. Młodzież próby przed bierzmowaniem ma w środę o 16.00 i w czwartek po Mszy wieczornej, a dzieci przygotowujące się do 1 komunii z SP 5: we wtorek i czwartek o 16.00.
 8. Spowiedź przed I Komunią świętą SP 5 będzie w piątek o  godzinie 16.00.
 9. I Komunia święta SP 5 będzie w sobotę 25 maja o godzinie 11.00 .
 10. W piątek o godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.
 11. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Bp Piotr Skucha udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 12. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Zaprasza opiekun ks. Robert

  W duchu wiary i zaufania Bożej Opatrzności przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024 r.

 


 
1. Dzisiaj VII niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W poniedziałek wspomnienie NMP Fatimskiej – po Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy coroczne nabożeństwa fatimskie z procesją i modlitwą różańcową.

3. W czwartek będziemy wspominać św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika,  patrona Polski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

4. W sobotę o godzinie 10.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakon naszej diecezji przyjmie święcenia prezbiteratu. Wszyscy są zaproszeni do uczestnictwa w tym radosnym wydarzeniu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy dla wyproszenia łask Ducha Świętego tym, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje.

5. 100. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-19 maja 2024 r. (sobota i niedziela). Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, wolontariuszy i wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia
Program na plakacie w gablocie.

6. Msza święta za zmarłe mamy będzie odprawiona w niedziele 26 maja o godzinie 13.00  w bazylice, w Olewinie o godzinie 9.00 a w Żuradzie o godzinie 10.30.– zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 
7. W przyszłą niedzielę 19 maja rozpoczynamy modlitwy na poświecenie pól;


Olewin godzina 8.30 -z Mszą świętą,
Podgrabie godzina 14.30 -z Mszą świętą,
Stary Olkusz godzina 14.30 -z Mszą świętą,
Ulica Sobieskiego 2- przy kapliczce godzina 14.30 -bez Mszy  świętej
Ul. Cegielniana i Wapienna  godzina 15.00 -bez Mszy świętej,
Parcze godzina 16.00- z Mszą świętą – ołtarz przy ul. Jasna 5
Sikorka godzina 15.30 -bez Mszy świętej.
 
8. Trwają przygotowania do I Komunii Świętej i do sakramentu bierzmowania.
 - Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących:
 
9.Spowiedź przed I Komunią świętą SP 4 i SP Sieniczno będzie w piątek godzina 16.00.


I Komunia święta SP 4 będzie w sobotę 18 maja o godzinie 11.00, a SP Sieniczno o godzinie 13.00.

10. We wtorek jest święto św. Macieja. Jest to także dzień imienin naszego Organisty Pana Macieja Semli. Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pokoju. Niech każdy dzień wypełnia Pana Macieja serce radością i miłością, a talent muzyczny, którym Pan tak hojnie go obdarzył niech będzie źródłem nieustannego błogosławieństwa. Modlimy się, aby Pan Bóg obdarzał Pana obfitością łaski, siły i inspiracji w każdym aspekcie życia. Dziękujemy za Pana muzykę, która podnosi naszego ducha i przybliża nas do Boga. Msza św. od księży w intencji Pana Organisty we wtorek o 6.30 a od Żywego Różańca także we wtorek o 8.00
 
11. W rodzinie Pana organisty Macieja Semli przyszła na świat córka Gloria - życzymy całej rodzinie Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej opieki świętej rodziny- tego samego życzymy wszystkim rodzinom w naszej parafii.

12. W tym tygodniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o uczniach klas 8 szkół podstawowych – będą w tym tygodniu pisać egzaminy ośmioklasisty. Prośmy dla nich o dary Ducha św.

13. Ks. Paweł zaprasza na kolejną pielgrzymkę Drogą św. Jakuba - tym razem do przejścia zaplanowany jest 24 kilometrowy odcinek na trasie Pilzno-Tuchów.
Wyjście w dniu 18 maja ( sobota), zbiórka i wyjazd busem o godzinie 7ej z parkingu hotelu Victoria.
Powrót do Olkusza planowany jest około godziny 17ej i tradycyjnie już wspólna agapa.
Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się na pielgrzymkę poprzez stronę  FB 'Tu i Teraz - Podcast' lub bezpośredni kontakt telefoniczny.
Wszystkie dane kontaktowe podane są na plakacie zamieszczonym w gablocie.

14. W sobotę o 16.30 ks. Robert zaprasza na comiesięczne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

15. W sobotę po Mszy wieczornej Ks. Grzegorz zaprasza do naszej bazyliki na czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. Zakończenie czuwania ok. 21.00

W duchu wiary i zaufania Bożej Opatrzności przyjmijmy Boże błogosławieństwo…


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

 

1.Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

 

2.Dzisiaj Siostra przełożona Irena Wójcik obchodzi dzień swoich imienin – życzymy siostrze Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

W środę, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu nastąpi kanoniczne objecie diecezji przez ks. bpa Artura Ważnego.

 

3.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z nabożeństwem majowym.

 

 
 
4. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
Procesja błagalna ze śpiewem litanii do wszystkich świętych rozpoczyna się po Mszy świętej odprawianej O GODZINIE 7.00- OSOBY,KTÓRE PLANUJĄ BYĆ NA Mszy świętej o godzinie 8..00 – prosimy o włączenie się już w modlitwę o godzinie 7.30

 

5. We wtorek, 7 maja przypada 30. rocznica święceń kapłańskich Administratora Apostolskiego Diecezji Sosnowieckiej abp. Adriana Galbasa SAC
Dziękując Bogu za posługę Księdza Arcybiskupa w naszej diecezji, módlmy się, aby dobry Bóg darzył abp. Adriana obficie swoim błogosławieństwem w dalszej służbie Bogu i Kościołowi, a Matka Najświętsza i święci patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

6 W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

7. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Zaprasza opiekun ks. Robert


8. W sobotę 11-go maja, jak w każdą drugą sobotę miesiąca, o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia Nienarodzonych. Początek spotkania przy figurze Matki Bożej na placu przy bazylice. Różaniec poprowadzi ks. Robert.

 

9.Trwają przygotowania do I Komunii Świętej i do sakramentu bierzmowania.

 - Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących:

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom miesiąca maja życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej .

 

Zmarli w Wielkim Tygodniu i kwietniu nasi Parafianie : ś. p: Ewa GŁOWACKA, Grzegorz CIEŚLIK, Marek TRZCIONKOWSKI, Kazimierz MICUŁA, Bronisława SMYKA, Zygmunt STACH, Józef KALEMBA, Zdzisław KOCJAN, Urszula GUZIK, Jan KIEŁTYKA, Marta Elżbieta BARCZYK, Małgorzata STANO, Eugeniusz FORYŚ, Edyta DUSZA, Ryszard KONOPKA, Marianna DOMAGAŁA, Anna PIECZYRAK, Adam TOMSIA, Dariusz TRZCINKA, Jerzy SZTANGIERSKI, Władysław SZOTEK, Wacław BANASIK, Józef BARCZYK, Zofia TARCHOLIK, Agnieszka BUKOWSKA .. Ojcze nasz.  Zdrowaś  Mario… Wieczny odpoczynek….

 

 


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie na  V NIEDSZIELĘ WIELKANOCNĄ 28.04.2024

 

1.Dzisiaj V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Wczoraj odbyła się do Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej diecezjalna pielgrzymka różańcowa- Bóg zapłać  pielgrzymom z naszej parafii za modlitwę w tym sanktuarium.

 

2..Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła we wtorek 23 kwietnia 2024 r., że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ARTURA WAŻNEGO. Kanoniczne objęcie diecezji przez ks. bpa Artura Ważnego odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu. Uroczysty ingres ks. bpa Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r. Na tę uroczystą liturgię są zaproszeni kapłani, siostry i bracia zakonni, ruchy i stowarzyszenia oraz wszyscy diecezjanie.

 

3. Jutro przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

 

4.W dniu 1 majaprzypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców.  .Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe odprawiane będzie o godzinie 17.30, a w niedziele i święta o godzinie 16.30- serdecznie zapraszamy- podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach

 

5.W czwartek – 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.

 

6.W piątek 3 maja. Obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie. O godzinie 10.00 będzie Msza święta  w intencji naszej Ojczyzny.               

  Z racji na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7.W sobotę wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

 

8.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W   pierwszy czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. O godzinie 15.00 adorację poprowadzi Wspólnota Maranatha .

 

 W I piątek  Kościół czci Najświętsze |Serce Pana Jezusa -okazja do spowiedzi w czasie Mszy świętych i od godziny 16.00 – 17.30.

 

Z racji I soboty miesiąca  Kościół czci Niepokalane Serce Maryi. Intencją jest wynagrodzenie i zadośćuczynienie składane Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i zniewagi, jakich doznaje Niepokalana. Warunki wypełnienia zadośćuczynienia to: stan łaski uświęcającej ,Komunia święta, odmówienie jednej części różańca oraz 15 minut rozważania jednej z tajemnic różańcowych - takie rozważanie będzie na Mszy świętej o godz. 8.00. Zachęcamy do praktykowania tej formy pobożności. Z racji I soboty miesiąca w bazylice odmawiamy 4 części różańca; godz. 6.10, 7.30, 8.30 i 17.00. 

 

9.Trwają przygotowania do I Komunii Świętej i do sakramentu bierzmowania.

 - Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących:

 

2 maja godzina 15.00 spowiedź przed I Komunią święta SP 1 i SP Żurada,

4 maja godzina 11.00 I Komunia święta SP 1

4 maja  godzina 13.00 I Komunia święta SP Żurada,

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom miesiąca maja życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej .


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA- DOBREGO PASTERZA

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Dobrego Pasterza 21.04.2024

 

1.Dzisiaj IV niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 

2.We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

 

3.W czwartek święto św. Marka, ewangelisty-dzień modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli.

 

4.W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Zaprasza opiekun ks. Robert.

 

5.W najbliższy piątek klasy maturalne kończą edukację w szkołach średnich. Zapraszamy maturzystów na Mszę św. w ich intencji, która odbędzie się 26 kwietnia o 8.00.

 

6.Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 27 kwietnia 2024.
Wyjazd z parkingu przy Hotelu Victoria o godzinie 7.30. Zapisy na wyjazd u  Pani Czarnotowej.

 


III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna 14.04. 2024 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Nasza parafia, jak co roku, włącza się w przeżywanie spotkania ze Słowem Bożym. Od 14 do 20 kwietnia codziennie po Mszy Św. wieczornej będziemy czytać 1 księgę Samuela. Już dziś zachęcamy do udziału.Informacje również na plakacie.
 2. Na dzisiejszą niedzielę zaplanowany jest Narodowy Marsz Życia, a we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej modlimy się szczególnie w obronie życia poczętego. Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.
 3. Dzisiaj przeżywamy ustanowione przez Sejm RP, na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I, święto Chrztu Polski.
 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczejodbędzie się 27 kwietnia 2024.
  Wyjazd z parkingu przy Hotelu Victoria o godzinie 7.30. Zapisy na wyjazd u  Pani Czarnotowej.
 5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Sosnowieckiej zaprasza lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów medycznych, pracowników administracji na wielkanocny dzień skupienia dla służby zdrowia, który odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024 r.w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła .
 6. Uczennica I LO w Olkuszu Amelia, która zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną prawdopodobnie będzie musiała przejść przeszczep szpiku. Z tej okazji w budynku I LO w Olkuszu 15.04.2024 r. w godz. od 15-18 będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku nie tylko dla Amelii. Rejestrację będzie prowadzić fundacja DKMS. Szczegóły również na plakacie.
 7. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na koncert pod hasłem „Gramy dla Mamy”. Koncert odbędzie się w poniedziałek 20 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej „Będzin – Arena”, a gwiazdą wieczoru będzie Paweł Domagała. Środki pozyskane z biletów/cegiełek w kwocie 60 zł przeznaczone są na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu
 8. Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza odbędzie się 15 czerwca 2024 r. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
  Metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski, zaprasza kapłanów i wiernych świeckich do udziału w tym ważnym dla całej Polski i Kościoła wydarzeniu.
 9. W roku 2026 I Komunia święta uczniów klas III jest planowana w takich terminach: S.P.  nr 1 i Żurada 9 maja, S.P.  nr 4 i Sieniczno 23 maja, S.P.  nr 5 30 maja.
 10. Zakończyły się częściowe prace naprawcze  chodnika przy bazylice. Uszkodzone płytki zostały zastąpione  płytkami z tego samego materiału, który z natury jest delikatny i nie przewidziany na drogi  i parkingi.
 11. Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 31 maja - 2 czerwca. Wyruszymy z Poręby Górnej z parafii św. Jana Chrzciciela do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Zapisy do 18 maja na sosnowiec@gmail.com Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Więcej informacji na stronie internetowej i na Facebooku. 
 12. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty  Maranatha, jak również spotkanie seminarium odnowy wiary- zaprasza opiekun Ks. Paweł Gielec.
 13. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na 2 spotkania w tym tygodniu:  w środę o godz. 17.00 i w piątek o godz. 17.00.
 14. W sobotę 20 kwietnia zapraszamy na miesięczne spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.00 konferencja, o 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza święta, a po niej agapa w domu św. Jana Pawła II. Zaprasza opiekun - ks. Robert
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom miesiąca kwietnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

W duchu wiary i zaufania Bożej Opatrzności przyjmijmy Boże błogosławieństwo…


  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.