Siostry Służebniczki

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 15.07.2018 r.

 

1.Dzisiaj jest piętnasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym, jako trzecia niedziela miesiąca jest w naszej Parafii niedzielą większej ofiarności na konserwację historycznych organów w naszej bazylice- dziękujemy za przychylność dla tego dzieła.

 

2.Jutro w poniedziałek 16 lipca – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL a w Czernej Jubileusz 30 rocznicy koronacji łaskami słynącego obrazu MB SZKAPLERZNEJ. Po każdej Mszy św. w Czernej będzie można przyjąć Szkaplerz Święty . Uroczysta Msza św. polowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks Bpa Kazimierza Górnego będzie odprawiona o godz. 11.00

 

3  W sobotę, 21 lipca, odbędzie się w sanktuarium  w Czernej XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta – biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. O godz. 14.00 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne.

 

4.W niedzielę za tydzień 22 lipca  po każdej Mszy św., odbędzie się w naszej Parafii błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które to wspomnienie przypada 25 lipca. Z racji poświęcenia pojazdów kierowcy mogą wesprzeć misjonarzy ofiarami. które Miva Polska przeznacza na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy głoszących Ewangelię w różnych krajach świata.

 

5.Przez całe wakacje w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godzinie 6.30- będą Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.W kościele Św. Maksymiliana w Olkuszu ostatnia niedzielna Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 20.00.

 

6.Przez cały lipiec, sierpień i wrzesień stały konfesjonał w kaplicy św. Jana Kantego będzie czynny od godziny 10.00 do 11.00.

 

7.Jak co roku Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zawita do Żurady w dniu 15 lipca w godzinach popołudniowych, a od godziny 10.00 -14. 00 kwatermistrzowie nawiedzą domy z prośbą o nocleg.

 

8.Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się tradycyjnie w czwartek 2 sierpnia br. o godz. 11.00 Uroczystą Suma Odpustowa.

 

9 Sosnowiecka pielgrzymka na Jasną Górę
„Wiara i patriotyzm” – to hasło XXVII pieszej pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2018. Pierwsza grupa wyrusza z Olkusza w dniach od 9-13 sierpnia.

Zapisy na pielgrzymkę do grupy biało-czerwonej będą w niedzielę 29 lipca po Mszy Św., o godz. 10.00 oraz w niedzielę 5 sierpnia po Mszy Św., o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 a także 6,7 i 8 sierpnia po Mszy Św., o godz., 18.00.

 

 

10. W piatek ksiądz Czesław Rechul bedzie obchodził swoje imieniny- solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bozej i swego patrona blogosławionego Czesława.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 8.07.2018 r.

 

1. Dzisiaj jest czternasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym . Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy.

 

2. Następna niedziela, jako trzecia niedziela miesiąca ,jest w naszej Parafii niedzielą większej ofiarności na konserwację historycznych organów w naszej bazylice- dziękujemy za przychylność dla tego dzieła.

 

3.W tym tygodniu patronują nam:
W środę święty Benedykt- patron Europy,
W czwartek- św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu- biskup i męczennik,
W piątek- święci pustelnicy Świerad i Benedykt,

 

4. W 75 rocznicę „ Rzezi Wołyńskiej,” pamiętając o rodakach pomordowanych na Kresach Wschodnich- 12 lipca o godzinie 18.00 w naszej bazylice, zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji- na modlitwę zapraszają Kresowianie mieszkający w Olkuszu. „Nie o zemstę lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary.”

 

5.Przez całe wakacje w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godzinie 6.30- będą Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.W kościele Św. Maksymiliana w Olkuszu ostatnia niedzielna Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 20.00.

 

6. Przez cały lipiec, sierpień i wrzesień stały konfesjonał w kaplicy św. Jana Kantego będzie czynny od godziny 10.00 do 11.00.

 

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej- te egzemplarze, które są wyłożone na półce przy kaplicy Loretańskiej można zabierać bez opłaty.

 

8.Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch śladami polskości na ziemi włoskiej
Termin: 6-12.10.2018
Padwa- Loreto- Rzym- Watykan- Bolonia-Monte Cassino
cena:1450
Zapisy: ks. Marek Bigaj tel. 519 318 915/ program szczegółowy w gablocie/

 

9. Jak co roku Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zawita do Żurady w dniu 15 lipca w godzinach popołudniowych, a od godziny 10.00 -14. 00 kwatermistrzowie nawiedzą domy z prośbą o nocleg.

 

10. Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się tradycyjnie w czwartek 2 sierpnia br. o godz. 11.00 Uroczystą Suma Odpustowa.

 

11. Sosnowiecka pielgrzymka na Jasną Górę
„Wiara i patriotyzm” – to hasło XXVII pieszej pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2018. Pierwsza grupa wyrusza z Olkusza w dniach od 9-13 sierpnia.

 

12. Zapisy na pielgrzymkę do grupy biało-czerwonej będą w niedzielę 29 lipca po Mszy Św., o godz. 10.00 oraz w niedzielę 5 sierpnia po Mszy Św., o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 a także 6,7 i 8 sierpnia po Mszy Św., o godz., 18.00.


    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.