Siostry Służebniczki

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -3.03.2019 r.

 

1.W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Również dzisiaj o godzinie 15.30 będzie Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

2.Spotkanie III Zakonu świeckich będzie w przyszłą niedzielę w Domu im. Św. Jana Pawła III po Mszy św. odprawianej o godzinie 11.30- zapraszamy również chętnych na spotkanie. Opiekunem  III zakonu jest Ksiądz Prałat Stefan Rogula.

 

3.W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą odprawione o godzinie 7.00, 8.30., 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00.. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

 

4.. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.00.

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.00, 17.00, 19.00  .

 

5.W piątek 8 III obchodzimy Dzień kobiet. Wszystkim paniom życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki najwspanialszej kobiety – Matki Najświętszej.

 

6..W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- Kościół modli sie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W kaplicy św. Jana Kantego adoracja wspólna będzie o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00..

 

7.Informujemy, że w sobotę 09 marca rozpoczną się w Parafii św. Maksymiliana nauki przedmałżeńskie i będą kontynuowane przez pięć kolejnych sobót o godz. 19.00. Zapraszamy narzeczonych do wzięcia udziału w naukach.

 

8.Dnia 9 marca o godz. 10.00 w Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu organizowany jest kurs dla fotografów, którego ukończenie daje możliwość fotografowania uroczystości kościelnych. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Kurią Diecezjalną w Sosnowcu.

 

9..W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek przed bazylika możemy wesprzeć Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Kluczach- to dzieło powstaje w byłym budynku Zespołu Szkół w Kluczach. Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2018 roku. Do zakończenia inwestycji potrzeba jeszcze około 590 000 zł. Na otwarcie i rozpoczęcie działalności tej placówki oczekuje ponad 140 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Placówka zapewni im kompleksowa pomoc; m.in. rehabilitację, specjalistyczne terapie, system mieszkań wspomaganych. Placówka również będzie wspierała członków rodzin osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie różnych form wsparcia. Placówkę planuje otworzyć Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu.

 

10.Od 4 marca Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza seniorów, osoby samotne i potrzebujące na domowe obiady do Jadłodajni Caritas w Olkuszu przy ulicy Żuradzkiej 16. Jadłodajnia  będzie  czynna od poniedziałku do piątku. Koszt zestawu obiadowego: zupa, drugie danie i kompot to tylko 9,00 zł.

 

 

 11.Zmarli w miesiącu lutym nasi Parafianie : śp. Alicja Skoczylas, Janina Tekieli, Genowefa Zimna, Leokadia Pochwat, Alfreda Kordaszewska, Tadeusz Aleksiejew, Kazimierz Zbieg ,Janina Wolna, Włodzimierz Baldy, Helena Pacek, Mirosława Karcz, Józef Zych, Florentyna Sokół, Władysław Wąs, Alina Dziwak, Marian Liber, Ewa Motyka, Marianna Wójcicka, Stanisława Biernacka, Barbara Adamuszek, Andrzej Domagała, Stanisław Sosnowski, Antoni Wypasek ….Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek….

 

 


VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -24.02.2019 r.

 

1.Spotkanie kręgu biblijnego będzie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

 

2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa będzie na Mszach Świętych i od godz. 16.00 do 18.30.Msza Święta wieczorna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00., a w I sobotę miesiąca Kościół oddaje cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny- w naszej bazylice odmawiamy 4 części różańca.

 

3.W piątek- 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 16.00 spod Pomnika Ofiar Komunizmu , przy zbiegu ulic Augustiańskiej i Kościuszki, ruszy IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK przy ul. Rynek 20 rozpocznie się projekcja filmu „ Żołnierze Niezłomni Ziemi Olkuskiej”. Więcej informacji organizatorzy umieścili na plakatach.

 

4.Od 4 marca Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza seniorów, osoby samotne i potrzebujące na domowe obiady do Jadłodajni Caritas w Olkuszu przy ulicy Żuradzkiej 16. Jadłodajnia  będzie  czynna od poniedziałku do piątku. Koszt zestawu obiadowego: zupa, drugie danie i kompot to tylko 9,00 zł.

 

5.W przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 będzie Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

 


VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -17.02.2019 r.

 

1.W dzisiejszą niedzielę, jako 3 niedzielę miesiąca, większymi ofiarami na tacę wspieramy nasze prace inwestycyjne w bazylice. Rozpoczęły się prace nad modernizacją, zaleconego przez PSP, oświetlenia ewakuacyjnego .

 

W okresie zimowym rachunki z racji ogrzewania są  też odpowiednio większe.

 

Otrzymaliśmy już zgodę Konserwatora Wojewódzkiego na konserwacje ołtarza Przemienienia Pańskiego i Stalli prawych pod chórem.

 

Bóg zapłać jednej rodzinie za pokrycie połowy kosztów pięknego relikwiarza na relikwie św. Ojca Pio. Ten relikwiarz wraz z relikwiami jest już zamontowany w kaplicy Loretańskiej, blisko obrazu św. Ojca Pio. Bóg zapłać za wszelka ofiarność.

 

2.Dzisiaj  na godzinę 15.30. uczniów klas III SP zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą.

 

3. Po Mszy Świętej o godzinie 17.00 w dzisiejszą niedzielę będzie koncert na organach Hansa Hummla. Wykonawcą utworów koncertowych będzie Pan Dawid Rzepka- dyplomant Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Profesora Marcina Szelesta.

 

4.Msze święte w dni powszednie są odprawiane o godzinie 18.00.

 

5. W sobotę 23 Lutego , odbędzie się  spotkanie formacyjne Wspólnoty Emmanuel . Spotkania rozpocznie się o godz. 15 00 w kaplicy św. Jana Kantego  Koronką do Miłosierdzia Bożego , następnie - uwielbienie  , adoracja , nauczanie , modlitwa wstawiennicza , Msza Św. oraz tradycyjnie kawa, herbata .  Zapraszamy.

6.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Czesławem zaprasza w piątek po Mszy Św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Św. Jana Pawła II.

 

6.W piątek, 22 lutego przypada święto katedry świętego Piotra. Kościół obchodzi je już od IV wieku, przypominając w ten sposób rolę Stolicy Piotrowej dla zachowania jedności Kościoła.

 

7.Dziękujemy Ks. Janowi Kruczyńskiemu, bliskiemu współpracownikowi sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego ,za głoszone dzisiaj w naszej bazylice Boże Słowo. Bóg zapłać.

 

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; NIEDZIELA, ŹRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY.

 

 


V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -10.02.2019 r.

 

1.W dniu Matki Bożej Gromnicznej nasi Parafianie do puszek przed bazyliką złożyli ofiary na Zakony Kontemplacyjne w wysokości 2 400 zł.. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

2.W przyszłą niedzielę, jako 3 niedzielę miesiąca większymi ofiarami na tacę wesprzyjmy nasze prace inwestycyjne w bazylice. Rozpoczęły się prace nad modernizacją, zaleconego przez PSP oświetlenia ewakuacyjnego.

 

3.Za tydzień na godzinę 15.30. uczniów klas III SP zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą.

 

 4.Po Mszy świętej o godzinie 17.00 w najbliższą niedzielę będzie koncert na organach Hansa Hummla. Wykonawcą utworów koncertowych będzie Pan Dawid Rzepka dyplomant Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Profesora Marcina Szelesta.

 

5.Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00

 

6.Jutro w poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego- modlitwami otoczmy chorych naszych Parafian. Spotkanie kręgu biblijnego będzie po Mszy Świętej wieczornej.

 

7.Dnia 14 lutego wielu z nas będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach, prosząc św. Walentego o potrzebne dla nich wsparcie i wstawiennictwo.

 

8.Także 14 lutego obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego. W 1980 r. św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Jest to Dzień modlitwy za Narody Słowiańskie.

 

9.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Czesławem zaprasza w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Św. Jana Pawła II.

 

10.W piątek 15.02 przypada rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

11.W Katedrze Polowej Wojska Polskiego powiedział wczoraj Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź; „Dołączmy … modlitwę w intencji Pana premiera Jana Olszewskiego. Wczoraj w śmierci Bóg powołał go do siebie. Wierny ideałom niepodległościowym, od harcerskiej służby w Szarych Szeregach w Powstaniu Warszawskim. Obrońca w procesach politycznych w latach PRL-u. Pamiętny premier rządu Rzeczypospolitej. Kawaler Orła Białego. Prawy, szlachetny Polak. Każdy kto go znał lub śledził bieg jego drogi powie o nim z czystym sercem, że dobrze zasłużył się ojczyźnie, jej niepodległości i wolności – powiedział.” Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

 


IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -3.02.2019 r.

 

1.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską , czyli kolędę w rodzinach naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoim mieszkaniach, aby wspólnie się modlić i przyjąć Boże błogosławieństwo. Dziękujemy serdecznie za złożone, przy tej okazji ofiary na Kościół , na cele diecezjalne i za kolędę, Bóg zapłać. Dziękujemy za pomoc w kolędzie ministrantom i lektorom i w ich imieniu i ich rodziców dziękujemy za ofiary dla nich. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość i gościnność- zdajemy sobie sprawę, że to z racji Jezusa Chrystusa ta życzliwość dla Jego sług- niech tak to Jezus Chrystus tą waszą gościnność przyjmie.

 

2.Od jutra Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00

 

 

3.Nasz chór parafialny Cantores Minores Basilica Sancti Andreae zdobył wczoraj drugie miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miechowie. Ks. Robert zaprasza osoby lubiące śpiewać na przesłuchania do chóru.

 

 

4.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Czesławem zaprasza w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Św. Jana Pawła II.

 

 5.We wtorek z ok. wspomnienia Św. Agaty- błogosławieństwo -chleba, wody i soli po Mszach św.

 

 6.W środę o 18.00 Msza św. i nowenna do NMP, a na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili.

 

 7.W środę 6 lutego obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.

 

 8.W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa, o powołania zakonne i pracy misyjnej. W kaplicy św. Jana Kantego wspólna adoracja o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00.

 

9.Zmarli w miesiącu styczniu nasi Parafianie : ś.p.:

 

Bartusik Janusz, Kuc Kazimierz, Babiuch Pelagia, Bilska Bogumiła, Bodek Zdzisław, Kluczewska Zofia, Jopek Mieczysław, Świerczek Edward, Kaliś Jan, Tondos Władysława, Tkaczyk Tadeusz, Krupa Katarzyna, Król Zofia, Kocjan Konstanty, Kazibut- Twórz Elżbieta, Poczęsna Kazimiera, Błaszczykiewicz Albin, Cieślik Halina, Cieślik Danuta, Kuś Zofia, Wąs AnnaOjcze nasz… .Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

 


III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -27.01.2019 r.

 

1.W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o 17,00 zaśpiewa nasz chór mieszany Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod batutą ks. Roberta. Bezpośrednio po Mszy św. , czyli o 18.00 Koncert kolęd chóru z solistami, organami i orkiestrą kameralną w składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela, saksofon sopranowy i fagot. Serdecznie zapraszamy.

 

2.W Panamie trwają 34 Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się o dobre owoce spotkania z papieżem Franciszkiem.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa będzie na Mszach świętych i od godz. 16.00 do 18.30.Msza święta wieczorna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

 

4.W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszej bazylice porządek Mszy św. jest następujący;7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Przyniesione przez nas świece i poświęcone w czasie Mszy św. mają przypominać, że Chrystus Światłość świata nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia.

 

Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania. Tego dnia ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych. Kończy sie tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

5..W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W poniedziałek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa.

We czwartek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, wielki wychowawca i apostoł młodzieży.

 

6.Wprzyszłą niedzielę o godzinie 13.00 w naszej bazylice Ksiądz Prałat Stefan Rogula odprawi Mszę Świętą za ś. p. Księdza Kanonika Stefana Walusińskiego- zachęcamy Parafian, do modlitwy za naszego wikariusza z lat 1974-1978.

 

7..Można już nabywać parafialną  gazetkę „ Andrzejowym Szlakiem” – to wydanie zawiera najważniejsze wydarzenia parafialne całego 2018 roku. Warto mieć u siebie taką roczną kronikę parafii. 

 

8.Szkoła Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na Zimową Sesję Rekolekcyjną do parafii św. Maksymiliana w Olkuszu w dniach 8 - 10 lutego. Zapisy do 04.02.2019 - osoby od 18-stego roku życia do 80. Organizatorzy zapewniają też opiekę dla dzieci.
Więcej na www.szkolazycia.info

9.Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek 28.I. od godz. 9.00

ulPolna bl. 2 i 10
1 ksiądz

ul.Polna bl. 6 i 12
1 ksiądz

od godz. 12.00
ul.Skalska bl. 6 i 8
1 ksiądz

od godz. 16.30
ul.Bylicy 2
1 ksiądz

Wtorek 29. I. od godz. 9.00

1.ul. Skalska bl. 11 i 12
1 ksiądz

2.ul. Skalska bl. 13 i 14
1 ksiądz
od godz. 15.30
3.ul. Jasna Nr 1 – 24 i Astrów
1 ksiądz 

od godz. 16.30
4.ul. Korczaka bl. 5
1 ksiąd

 

Środa 30. I. od godz. 9.00

1.ul. Skalska bl. 17 i 18
1 ksiądz

2.ul. Skalska bl. 9 i 10
1 ksiądz
od godz. 15.30

3.ul. Polna bl. 4
1 ksiądz

od godz. 16.30

4.ul. Korczaka bl. 3
 1 ksiądz

 

Czwartek 31. I. od godz. 9.00

1.ul. Skalska bl. 19 i 20
1 ksiądz

2.ul. Skalska bl. 21 i 22
1 ksiądz

od godz. 16.30

3.ul. Skalska bl. 7
1 ksiądz

od godz. 15.30

4.ul. Skalska /domy prywatne/ oraz bl. 4 i 28
1 ksiądz


Piątek  (1. II) – od godz. 15.30

-Tego dnia 1. 02 .2019 r. od godz. 15.30 rozpoczniemy  wizytę duszpasterską u osób, których nie zastaliśmy w domach w podanych terminach. Zgłoszenia adresów wraz z podaniem telefonu kontaktowego prosimy kierować do kancelarii parafialnej. tel. 32 643 15 20

 

 

 


II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -20.01.2019 r.

 

 1.W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nasz organista Pan Maciej Semla zagra koncert na organach Hansa Hummla- zapraszamy.

 

2.Jutro, w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Serdeczne zaprasza ks. Robert.

 

3.W niedzielę 27 stycznia na Mszy świętej o 17,00 zaśpiewa nasz chór mieszany Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod batutą ks. Roberta. Bezpośrednio po Mszy św. , czyli o 18.00 Koncert kolęd chóru z solistami, organami i orkiestrą kameralną w składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela, saksofon sopranowy i fagot. Serdecznie zapraszamy.

 

4.W Panamie rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się o szczęśliwą podróż dla uczestników i dobre owoce spotkania z papieżem Franciszkiem.

 

5.Można już nabywać parafialna gazetkę „ Andrzejowym Szlakiem” – to wydanie zawiera najważniejsze wydarzenia parafialne całego 2018 roku. Warto mieć u siebie taką roczną kronikę parafii. 

 

6.Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.

 

7.Jutro 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast pojutrze 22 stycznia przypada  Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków: żywym, aby Pan Bóg błogosławił, a zmarłych, żeby przyjął do swojej chwały w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

 

 • Jutro w poniedziałek św. Agnieszka,  dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku.
 • We czwartek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
 • W piątek przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

10.Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek 21.I. od godz. 9.00

 1. Sławkowska bl. 5 i 7d
  1 ksiądz
 2. Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Sławkowska bl. 7c i 7e
  1 ksiądz

Wtorek 22.I. od godz. 9.00

 1. Sławkowska bl. 7 i 7f
  1 ksiądz
 2. Kazimierza Wielkiego bl. 53 i 55
  1 ksiądz
 3. Kazimierza Wielkiego bl. 71
  1 ksiądz

Środa 23.I. od godz. 9.00

 1. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a
  1 ksiądz
 2. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1
  1 ksiądz
 3. Mickiewicza /domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego
  1 ksiądz

  Czwartek 24.I. od godz. 9.00
 1. Bylicy bl. 3
  1 ksiądz
 1. Bylicy bl. 4
  1 ksiądz
 2. Korczaka bl. 2 i 4
  1 ksiądz


Piątek 25.I. od godz. 9.00

 1. Korczaka bl. 1 i 6
  2 księży

od godz. 15.30

 1. Bylicy bl. 5
  1 ksiądz

Sobota 26.I. od godz. 9.00

 1. Kazimierza Wielkiego /domy prywatne od końca ulicy/
  2 księży
 2. Żuradzka /domy prywatne i bloki – od ronda w kierunku Rynku /
  1 ksiądz

Poniedziałek 28.I. od godz. 9.00

 1. Polna bl. 2 i 10
  1 ksiądz
 2. Polna bl. 6 i 12
  1 ksiądz

 od godz. 12.00
            ul. Skalska bl. 6 i 8
             1 ksiądz

od godz. 16.30
            ul. Bylicy 2
            1 ksiądz

11.W naszej Ojczyźnie jesteśmy pogrążeni w smutku z powodu zamachu , w dniu 13 stycznia 2019 r. ,na życie prezydenta Gdańska ś.p. Pawła Adamowicza- módlmy się o życie wieczne dla niego ,a dla naszego kraju o wzajemną miłość, zgodę i szacunek.

 

 12.W naszej wspólnocie diecezjalnej 14 stycznia 2019 r. w 82 roku życia i w 58 roku kapłaństwa,  zaopatrzony sakramentami świętymi zmarł Ksiądz kan. Stefan Walusiński;
 w latach 1974 do 1978 był wikariuszem w naszej parafii – pochowany został na cmentarzu w Rodakach.

 

Ojcze nasz… .Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek….

 

 


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019 r.

 Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -13.01.2019 r.

 

1.W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17.00 Mszę świętą w naszej bazylice odprawi Ksiądz Biskup Piotr Skucha oraz wygłosi kazanie, a po Mszy świętej odbędzie się w bazylice Koncert Kolęd w ramach klas III gimnazjalnych- zapraszamy.

 

2.Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

3. Jutro, w poniedziałek o Mszy świętej wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Serdeczne zaprasza ks. Robert.

 

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Czesławem zaprasza w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. Św.Jana Pawła II.

 

5.W związku z Dniem Judaizmu obchodzonym 17 stycznia przez Kościół katolicki w Polsce, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Olkuszu, Komisja Historii i Tradycji oraz Wspólnota KOL.3,2-3 w Olkuszu zapraszają na prelekcję Pana Ireneusza Cieślika pt: „ Krew Jego na nas i dzieci nasze ”Prelekcja odbędzie się 17 stycznia 2019 r. o godzinie 18.00 w Sali kominkowej PTTK Oddział w Olkuszu, Rynek 20 I piętro- organizatorzy Barbara Stanek i Aleksandra Nocoń.

 

6. W niedzielę 27 stycznia na Mszy świętej o 17,00 zaśpiewa nasz chór mieszany Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod batutą ks. Roberta. Bezpośrednio po Mszy św. , czyli o 18.00 Koncert kolęd chóru z solistami, organami i orkiestrą kameralną w składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela, saksofon sopranowy i fagot. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

8.W przyszłym tygodniu odbędą się w Panamie 34 Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się o szczęśliwą podróż dla uczestników i dobre owoce spotkania z papieżem Franciszkiem.

 

9.Można już nabywać parafialna gazetkę „ Andrzejowym Szlakiem” – to wydanie zawiera najważniejsze wydarzenia parafialne całego 2018 roku. Warto mieć u siebie taką roczną kronikę parafii. Dziękuje redaktorowi tej gazetki Panu Tomaszowi Wilczyńskiemu.

 

10.Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek 14.I. od godz. 9.00

 1. Kwiatowa – /od początku/, ul. Zielona /od końca/
  1 ksiądz
 2. Sławkowska /domy prywatne – od rynku/
  1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Szpitalna bl. 15 i 24
1 ksiądz

Wtorek 15. I. od godz. 9.00

 1. Topolowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Nullo bl. 21 i 23
  1 ksiądz
 3. Nullo bl. 2 i 3
  1 ksiądz

Środa 16.I. od godz. 9.00

 1. Nullo bl. 1, 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
  1 ksiądz
 2. Kościuszki bl. 12, 14, ul. Nullo bl. 5 i 5a
  1 ksiądz 
 3. Górnicza bl. 32, 32a, 32b, 32c
  1 ksiądz

Czwartek 17.I. od godz. 9.00

 1. Krakowskie Przedmieście bl. 12a, 12b, 14a
  1 ksiądz
 2. Krakowskie Przedmieście bl. 11, 12, 13, 14
  1 ksiądz
 3. 29 Listopada bl. 5 i 3a
  1 księży

Piątek 18.I. od godz. 9.00

 1. 29 Listopada bl. 3 i 3b
  1 księży
 2. Kazimierza Wielkiego bl. 19 i 61
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Augustiańska /domy prywatne/ i bl. 5
  1 ksiądz

 

Sobota 19.I. od godz. 9.00

 1. 20 Straconych - /początek od trasy - 1 ksiądz od skrzyżowania lewa strona i 2 ksiądz prawa strona/
  2 księży
 2. Czarnogórska - /jeden ksiądz – zaczyna od ronda/
  1 ksiądz

Poniedziałek 21.I. od godz. 9.00

 1. Sławkowska bl. 5 i 7d
  1 księży
 2. Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Sławkowska bl. 7c i 7e
  1 ksiądz

Całość wizyty kolędowej jest umieszczona w gablocie i na stronie internetowej bazyliki.


CAŁA KOLĘDA 2019

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2018/2019

Czwartek (27 XII) – od godz. 9.00

Żurada I – ul. Słoneczna /cała/
1 ksiądz 

Żurada III - /jeden ksiądz od numeru 1/

                 - / drugi ksiądz od numeru 24/

                 - / trzeci ksiądz od końca Żurady do 87a/
3 księży

Piątek (28 XII) – od godz. 9.00

Żurada II
1 ksiądz

Sieniczno: ul. Jaworowa i Orzechówka - /ksiądz zaczyna się od Jaworowej Nr 2 do końca ulicy, potem Graniczna 6 i 6a, następnie Orzechówka od końca
w stronę trasy/

1 ksiądz 

Sieniczno: ul. Ojcowska, Dąbrowskiej, Graniczna – /ksiądz zaczyna od Ojcowskiej Nr 1, najpierw numery nieparzyste – powrót drugą stroną ulicy; potem ul. Dąbrowskiej, na końcu ulica Graniczna /
1 ksiądz 

Sieniczno: ul. Świerkowa i Olkuska – /rozpoczęcie od domów od strony Osieka, po przejściu ul. Świerkowej –ul.  Olkuska po prawej stronie jadąc od Olkusza do końca, potem druga strona do Nr 1/
1 ksiądz 

Sobota (29 XII) – od godz. 9.00

 1. Górzysta, Słoneczna, Malinowa Góra, Zimnodół - /zgodnie z kolejnością/
  1 ksiądz

Wiśliczka - /najpierw/ i Rabsztyn - /później/
1 ksiądz

Olewin 32-1/prawa strona/ oraz 51-55
1 ksiądz 

Zagaje i Olewin 50-31 /lewa strona - najpierw Zagaje, potem Olewin od Nr 50/
1 ksiądz 

Poniedziałek (31 XII) – od godz. 9.00

 1. Mazaniec – Boczna, Kamyk i Krucza Góra

 - /jeden ks. rozpoczyna od ul. Mazaniec -Boczna, potem Kamyk od początku/

- /drugi ks. rozpoczyna od Kruczej Góry potem Kamyk od ostatniego numeru/
2 księży 

 1. Mazaniec - /zaczyna od ronda, w stronę Żurady/
  1 ksiądz
 2. Powstańców Śląskich – /zgodnie z kolejnością numerów/
  1 księży

Środa  (2 I) – od godz. 9.00

 1. Podgrabie - /jeden ks. od początku i ul. Boczne/

                     - /a drugi ks. od końca/
2 księży
od godz. 15.30

 1. Budowlanych, Kolorowa, Piaskowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
  od godz. 16.30
 2. św. Jana Kantego /domy prywatne – od końca ulicy w kierunku centrum/
  1 ksiądz

Czwartek (3 I) – od godz. 9.00

 1. Parkowa, Leśna /zaczyna od ul. Parkowej potem ul. Leśna/
  i ul. Piłsudskiego, Skwer, Krótka - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Dąbrowskiego, Kocjana - /zgodnie z kolejnością ulic/
  i ul. Broniewskiego i ul. Boczna - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 13.00
ul. Witeradowska, Asnyka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

od godz. 15.30
ul. Świętokrzyska, Na Skarpie - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Piątek (4 I) - od godz. 15.30

 1. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa
  1 ksiądz
 2. Skłodowskiej - /domy prywatne i blok/

- /jeden ksiądz od bloku nr 43 koło Biedronki/

- /drugi ksiądz od strony ul. Skwer/
2 księży 

od godz. 16.30

 1. Partyzantów, Składowa, Łukasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

Sobota (5 I) – od godz. 9.00

 1. Sikorka - /od końca/
  1 ksiądz
 2. Rabsztyńska - /od świateł/ - oraz ul. Sikorka Nr 2 – 20
  1 ksiądz
 3. Parcze - /od początku/
  1 ksiądz
 4. Cegielniana, Makowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 księży

Poniedziałek 7.I. – od godz. 9.00

 1. Kopernika, Dygasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/
  i ul. Głowackiego /od początku/
  1 ksiądz
 2. Kościuszki /domy prywatne/, Krakowskie Przedmieście /domy prywatne/
  i ul. Szpitalna /domy prywatne/ oraz ul. Gęsia
  1 ksiądz

od godz. 12.00
ul. Kruszcowa, Hutnicza, Metalowa, Gwarecka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

od godz. 16.30
ul. Polna, Olewińska, Słowackiego - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Wtorek (8 I) – od godz. 9.00

 1. Szybikowa, Skarbnika, Harcerska, Ołowiana - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Kopalniana
  1 ksiądz

od godz. 15.30
ul. Szkolna /cała/, Staszica - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.30
ul. Minkiewicza, Nowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Środa (9 I) - od godz. 9.00

 1. Sobieskiego, Pułaskiego, Kluczewska - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Górnicza - /domy prywatne od początku/
  1 ksiądz
 2. Wapienna, Wiśniowa i ul. Rzemieślnicza, Storczykowa, Bohaterów Westerplatte - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 15.30
ul. Rynek, Floriańska, Bóżnicza i ul. Mickiewicza bl. 7
1 ksiądz 

od godz. 16.30
ul. Niepodległości
1 ksiądz

Czwartek 10.I. od godz. 9.00

 1. Klonowa, Ogrodowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Malinowa, Różana- /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

  od godz. 13.00
  ul. Jesionowa, Sienkiewicza - /zgodnie z kolejnością ulic/ 1 ksiądz
  od godz. 15.30
  ul. Krakowska
  1 ksiądz

Piątek 11. I. od godz. 15.30

 1. Stary Olkusz i ul. Gwarków - /najpierw domy z ul. Stary Olkusz Nr 11 i 13;  potem ul. Gwarków, następnie Stary Olkusz od Nr 1/
  1 ksiądz – Ks. Proboszcz
 2. 29 Listopada /domy prywatne/ i bl. 1
  1 ksiądz

od godz. 16.30

 1. Nullo - /1 ksiądz od ul. Polnej, 2 ksiądz od ul. Kościuszki/
  2 księży

Sobota 12. I. od godz. 9.00

Bogucin Mały i Czarny Las
- /1 ks. Czarny Las, potem Bogucin obydwie strony od końca/
- /2 ks. Bogucin Mały numery nieparzyste od początku/
- /3 ks. numery parzyste od początku - ks. który ma numery parzyste powinien wziąć również numery 1, 3, 5, 11, 13, 15/
3 księży

 1. Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

Poniedziałek 14.I. od godz. 9.00

 1. Kwiatowa – /od początku/, ul. Zielona /od końca/
  1 ksiądz
 2. Sławkowska /domy prywatne – od rynku/
  1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Szpitalna bl. 15 i 24
1 ksiądz

Wtorek 15. I. od godz. 9.00

 1. Topolowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Nullo bl. 21 i 23
  1 ksiądz
 3. Nullo bl. 2 i 3
  1 ksiądz

Środa 16.I. od godz. 9.00

 1. Nullo bl. 1, 3a oraz ul. Kościuszki bl. 15
  1 ksiądz
 2. Kościuszki bl. 12, 14, ul. Nullo bl. 5 i 5a
  1 ksiądz 
 3. Górnicza bl. 32, 32a, 32b, 32c
  1 ksiądz

Czwartek 17.I. od godz. 9.00

 1. Krakowskie Przedmieście bl. 12a, 12b, 14a
  1 ksiądz
 2. Krakowskie Przedmieście bl. 11, 12, 13, 14
  1 ksiądz
 3. 29 Listopada bl. 5 i 3a
  1 księży

Piątek 18.I. od godz. 9.00

 1. 29 Listopada bl. 3 i 3b
  1 księży
 2. Kazimierza Wielkiego bl. 19 i 61
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Augustiańska /domy prywatne/ i bl. 5
  1 ksiądz

Sobota 19.I. od godz. 9.00

 1. 20 Straconych - /początek od trasy - 1 ksiądz od skrzyżowania lewa strona i 2 ksiądz prawa strona/
  2 księży
 2. Czarnogórska - /jeden ksiądz – zaczyna od ronda/
  1 ksiądz


Poniedziałek 21.I. od godz. 9.00

 1. Sławkowska bl. 5 i 7d
  1 księży
 2. Sławkowska bl. 7a, 7b, 7g
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Sławkowska bl. 7c i 7e
  1 ksiądz

Wtorek 22.I. od godz. 9.00

 1. Sławkowska bl. 7 i 7f
  1 ksiądz
 2. Kazimierza Wielkiego bl. 53 i 55
  1 ksiądz
 3. Kazimierza Wielkiego bl. 71
  1 ksiądz

Środa 23.I. od godz. 9.00

 1. Mickiewicza bl. 1, 1a, 3a
  1 ksiądz
 2. Mickiewicza bl. 3 i 5 oraz ul. św. Jana Kantego bl. 1
  1 ksiądz
 3. Mickiewicza /domy prywatne/, Parcówka oraz bloki Nr 7 i 7A na ul. Św. Jana Kantego
  1 ksiądz

  Czwartek 24.I. od godz. 9.00
 4. Bylicy bl. 3
  1 ksiądz
 5. Bylicy bl. 4
  1 księży
 6. Korczaka bl. 2 i 4
  1 ksiądz


Piątek 25.I. od godz. 9.00

 1. Korczaka bl. 1 i 6
  2 księży

od godz. 15.30

 1. Bylicy bl. 5
  1 ksiądz

Sobota 26.I. od godz. 9.00

 1. Kazimierza Wielkiego /domy prywatne od końca ulicy/
  2 księży
 2. Żuradzka /domy prywatne i bloki – od ronda w kierunku Rynku /
  1 ksiądz

Poniedziałek 28.I. od godz. 9.00

 1. Polna bl. 2 i 10
  1 ksiądz
 2. Polna bl. 6 i 12
  1 ksiądz

od godz. 12.00
ul. Skalska bl. 6 i 8
1 ksiądz

od godz. 16.30
ul. Bylicy 2
1 ksiądz 

Wtorek 29. I. od godz. 9.00

 1. Skalska bl. 11 i 12
  1 ksiądz
 2. Skalska bl. 13 i 14
  1 ksiądz

  od godz. 15.30

  ul. Jasna Nr 1 – 24 i Astrów
  1 ksiądz


od godz. 16.30

ul. Korczaka bl. 5
1 ksiądz

Środa 30. I. od godz. 9.00

 1. Skalska bl. 17 i 18
  1 ksiądz
 2. Skalska bl. 9 i 10
  1 ksiądz

  od godz. 15.30
 3. Polna bl. 4
  1 ksiądz

od godz. 16.30

 1. Korczaka bl. 3
  1 ksiądz

Czwartek 31. I. od godz. 9.00

 1. Skalska bl. 19 i 20
  1 ksiądz
 2. Skalska bl. 21 i 22
  1 ksiądz od godz. 16.30
 3. Skalska bl. 7
  1 ksiądz

od godz. 15.30

 1. Skalska /domy prywatne/ oraz bl. 4 i 28
  1 ksiądz


Piątek  (1. II) – od godz. 15.30

Tego dnia 1. 02 .2019r. od godz. 15.30 rozpoczniemy  wizytę duszpasterską u osób, których nie zastaliśmy w domach w podanych terminach. Zgłoszenia adresów wraz z podaniem telefonu kontaktowego prosimy kierować do kancelarii parafialnej. TEL 32 643 15 20

 


OBJAWIENIE PAŃSKIE

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -6.01.2019 r

 

1.W dzisiejszą niedzielę jest Uroczystość Objawienia Pańskiego- znana jako Święto Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej jest poświecenie kadzidła, mirry i kredy- po Mszy ŚWIĘTEJ ODPRAWIONEJ O GODZINIE 10.00 WYRUSZY TRASĄ NASZEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA ORSZAK TRZECH KRÓLI- spotkanie wszystkich olkuskich orszaków nastąpi na rynku olkuskim około godzinie 11.30. –zapraszamy do licznego udziału w tej manifestacji radości z Objawienia Pańskiego. W przedsionkach bazyliki można nabyć, przygotowane przez siostry, pakiety z kredą, mirrą i kadzidłem- ofiary siostry przeznaczą na cele misji prowadzonych przez Siostry Służebniczk.

 

2.Drodzy Mieszkańcy!

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa w imieniu Starosty Olkuskiego Pawła Piasnego na organizowany przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu wyjątkowy KONCERT NOWOROCZNY, który odbędzie się w Bazylice pw. Św. Andrzeja Apostoła 6 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

W asyście doskonałych artystów takich jak łódzki chór kameralny i zespół trębaczy barokowych świętować będziemy  z radością Objawienie Pańskie, celebrując razem świąteczno-noworoczną atmosferę! Wszystkich mieszkańców Ziemi Olkuskiej

serdecznie zaprasza

Paweł Piasny - Starosta Olkuski

 

3Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Maranatha” wraz z opiekunem ks. Czesławem zaprasza w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do sali w domu parafialnym im. św.. Jana Pawła II

Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny zaprasza osoby zainteresowane adopcją dziecka na dzień otwarty. Odbędzie się on w sobotę 12 stycznia 2019 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w siedzibie Ośrodka przy ul. Skautów 1 w Sosnowcu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej (www.rodzina.sosnowiec.pl)

 

4.Od 10 do 13 stycznia w Będzinie odbywa się 25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Od czwartku do soboty w Państwowej Szkole Muzycznej będą odbywały się przesłuchania finałowe 139 najlepszych zespołów i solistów spośród 1625, którzy w grudniu startowali w odbywających się w Polsce i za granicą eliminacjach. Jubileuszowy Koncert Galowy odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia, o godzinie 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka (ul. bpa Adama Śmigielskiego 2). Wstęp na przesłuchania i Koncert Galowy jest wolny. Na stronie www.mfkip.pl dostępna będzie transmisja na żywo całości Festiwalu.

 

5.W najbliższą niedzielę 13. I- o godzinie 13.00 złożą śluby wieczyste następni członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kół Różańca- zapraszamy.

 

6.Wprzyszłą niedzielę o godzinie 18.00 odbędzie się w bazylice Koncert Kolęd w ramach klas III gimnazjalnych- zapraszamy.

 

7.Można już nabywać parafialna gazetkę „ Andrzejowym Szlakiem” – to wydanie zawiera najważniejsze wydarzenia parafialne całego 2018 roku. Warto mieć u siebie taka roczna kronikę parafii. Dziękuje redaktorowi tej gazetki Panu Tomaszowi Wilczyńskiemu.

 

 

8.Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

 

Poniedziałek 7.I. – od godz. 9.00

 1. Kopernika, Dygasińskiego - /zgodnie z kolejnością ulic/
  i ul. Głowackiego /od początku/
  1 ksiądz
 2. Kościuszki /domy prywatne/, Krakowskie Przedmieście /domy prywatne/
  i ul. Szpitalna /domy prywatne/ oraz ul. Gęsia
  1 ksiądz

od godz. 12.00
ul. Kruszcowa, Hutnicza, Metalowa, Gwarecka - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

od godz. 16.30
ul. Polna, Olewińska, Słowackiego - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Wtorek (8 I) – od godz. 9.00

 1. Szybikowa, Skarbnika, Harcerska, Ołowiana - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Kopalniana
  1 ksiądz

od godz. 15.30
ul. Szkolna /cała/, Staszica - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz

od godz. 16.30
ul. Minkiewicza, Nowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
1 ksiądz 

Środa (9 I) - od godz. 9.00

 1. Sobieskiego, Pułaskiego, Kluczewska - /zgodnie z kolejnością ulic/ i ul. Górnicza - /domy prywatne od początku/
  1 ksiądz
 2. Wapienna, Wiśniowa i ul. Rzemieślnicza, Storczykowa, Bohaterów Westerplatte - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

od godz. 15.30
ul. Rynek, Floriańska, Bóżnicza i ul. Mickiewicza bl. 7
1 ksiądz 

od godz. 16.30
ul. Niepodległości
1 ksiądz

Czwartek 10.I. od godz. 9.00

 1. Klonowa, Ogrodowa - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz
 2. Malinowa, Różana- /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

  od godz. 13.00
  ul. Jesionowa, Sienkiewicza - /zgodnie z kolejnością ulic/ 1 ksiądz
  od godz. 15.30
  ul. Krakowska
  1 ksiądz

Piątek 11. I. od godz. 15.30

 1. Stary Olkusz i ul. Gwarków - /najpierw domy z ul. Stary Olkusz Nr 11 i 13;  potem ul. Gwarków, następnie Stary Olkusz od Nr 1/
  1 ksiądz
 2. 29 Listopada /domy prywatne/ i bl. 1
  1 ksiądz

od godz. 16.30

 1. Nullo - /1 ksiądz od ul. Polnej, 2 ksiądz od ul. Kościuszki/
  2 księży

Sobota 12. I. od godz. 9.00

Bogucin Mały i Czarny Las
- /1 ks. Czarny Las, potem Bogucin obydwie strony od końca/
- /2 ks. Bogucin Mały numery nieparzyste od początku/
- /3 ks. numery parzyste od początku - ks. który ma numery parzyste powinien wziąć również numery 1, 3, 5, 11, 13, 15/
3 księży

 1. Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok - /zgodnie z kolejnością ulic/
  1 ksiądz

Poniedziałek 14.I. od godz. 9.00

 1. Kwiatowa – /od początku/, ul. Zielona /od końca/
  1 ksiądz
 2. Sławkowska /domy prywatne – od rynku/
  1 ksiądz

od godz. 15.00
ul. Szpitalna bl. 15 i 24
1 ksiądz

 


  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.