Siostry Służebniczki

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -30.05.2021 r.

 

1.Bieżący rok duszpasterski obchodzimy w Kościele w Polsce pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jest to dla nas sposobność, by odnowić nasze świadome przeżywanie celebracji Eucharystii jako spotkania z Chrystusem obecnym wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjną okazją do oddania czci naszemu Panu obecnemu w Eucharystii pośród swego ludu jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta a następnie procesja eucharystyczna sprawowana tego dnia jest publicznym świadectwem wiary Kościoła. Biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy związane z pandemią COVID 19-procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godzinie 10.00 do czterech ołtarzy będzie wokół bazyliki. Ołtarze będą ustawione; I- trzy krzyże, II-kolumna z krzyżem, III- figura Matki Bożej, IV- krzyż misyjny. Msze święte w Boże Ciało będą odprawione o godzinie  7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 17.00. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół bazyliki Bedzie po Mszy świętej wieczornej.

 

2.Jutro święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

3.We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświecony oddawaniu czci NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Zachęcamy do udziału w tej pięknej modlitwie. Wiemy, że w różnych miejscach w naszej parafii w miesiącu maju gromadziły się przy kapliczkach i krzyżach osoby na śpiewanie Litanii Loretańskiej- dziękujemy za to piękne podtrzymywanie tej tradycji i prosimy o to samo również w czerwcu.

 

4.W dniu 1 czerwca jest obchodzony Dzień dziecka- wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

5.W I piątek miesiąca spowiedź świętą na Mszach Świętych i od godziny 16-18.30.W I sobotę miesiąca różaniec święty będzie odmawiany w bazylice o godzinie 6.00, 7.30,8.30 i o godzinie 17.30 w kaplicy św. Jana Kantego.

 

6.W przyszłą niedzielę w przedsionku bazyliki można nabyć cegiełkę na walkę z koronawirusem  w krajach misyjnych. Cegiełki  to kartki okolicznościowe ręcznie robione .

 

7.Wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

Zmarli Parafianie w miesiącu maju :ś p- Andrzej WARDĘGA, Wojciech BORKOWSKI, Lidia RZEPKA, Józefa KAJDA, Małgorzata WOJTAL, Józefa WIŚNIEWSKA, Jarosław MĄCZKA, Mirosław JAKUBAS, Helena KOŚCIELNIAK, Zenona KRZYWIECKA, Leokadia JURCZYK, Jerzy TOMSIA, Emilia KUREK, Marzena SKÓRA, Henryk GOCEK, Alicja JAGIEŁA, Halina BRANDYGIER, Stanisław ŁYDKA… Ojcze nasz… Zdrowaś Mario…. Wieczny odpoczynek…

 


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -22.05.2021 r.

 

1.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce.

 

2.Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach Msze święte będą odprawione o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 18,00, a w Olewinie o godzinie 17.00.

 

3.W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. 

 

4.Przygotowania bezpośrednie do I Komunii Świętej odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących.

W najbliższy piątek będzie spowiedź święta przed I Komunią świętą dzieci z S P Nr 5, a w sobotę I Komunia święta dla tych dzieci – o godzinie 11.00 klasa III A , a o godzinie 13.00 klasa III B.

 

5.W modlitwę Sztafety Powołaniowej- nasza parafia włączy się w dniu 27 maja.

 

6.Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na sesje rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2021 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu .Szczegółowe informacje są na plakacie w gablotach.

 

7.W środę 26 maja- Dzień Matki. Juz dzisiaj życzymy wszystkim mamom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia, wszelkiej pomyślności i tradycyjnie, pragniemy pamiętać także o naszych zmarłych mamach. Msza Święta w ich intencji będzie odprawiona 26 maja o godz. 18.00-intencje prosimy przynosić do kancelarii lub zakrystii.

 

 

8.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 VII Niedziela Wielkanocna -Wniebowstąpienie Pańskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 16.05.2021 r.

 

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy niech pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

 

2.Wczoraj ks. bp Grzegorz dokonał poświęcenia nowego sztandaru ministrantów, który został ufundowany dzięki uczestnikom Mszy św. o powołania ,odbywających się w pierwsze soboty miesiąca. Dziękujemy ofiarodawcom, przede wszystkim rodzicom ministrantów i lektorów.

 

3.W przyszłą sobotę w wigilię Zesłania Ducha św. w naszej parafii odbędzie wieczór uwielbienia. Początek czuwania o godz. 19 a zakończenie ok. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4.Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

5.Nabożeństwa majowe ku czci NMP w dni powszednie odprawiane są o godzinie 17,30, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

6.Przygotowania bezpośrednie do I Komunii Świętej odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących.

 

7.W modlitwę Sztafety Powołaniowej- nasza parafia włączy się w dniu 27 maja.

 

8.Wprzyszłą niedziele o godzinie 8.30 będzie odprawiona Msza święta od mieszkańców ul. Sikorka o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla tych mieszkańców- Msza święta z racji czasu modlitw o urodzaje.

 

9.. Zbliża się Dzień Matki. Tradycyjnie, pragniemy pamiętać także o naszych zmarłych mamach. Msza Święta w ich intencji będzie odprawiona 26 maja o godz. 18.00-intencje prosimy przynosić do kancelarii lub zakrystii.

 

10.Informacje dla kandydatów do bierzmowania

Próby:

 

19 maja  - 15.00 SP 1 , 16.15 SP 4

 

 

Spowiedź:

 

 

21 maja -16.30 SP 1 ,17.00 SP 4

 

 11.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.

 


NARODOWY SPIS POWSZECHNY

 

Narodowy Spis Powszechny:

 


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 9.05.2021 r.

 

1.W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.Procesja błagalna ze śpiewem litanii do wszystkich świętych rozpoczyna się po Mszy św. odprawianej o godzinie 7.00.Osoby, które mają zwyczaj uczestniczyć we Mszy św. o godzinie 8.00 prosimy również o włączenie się w modlitwy procesji o godzinie 7.30.

 

2.W czwartek wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczynamy coroczne nabożeństwa fatimskie z procesją i modlitwą różańcową. Nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy świętej wieczornej.

 

3.W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4.Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie odprawiane są o godzinie 17,30, a w niedziele o godzinie 16.30.6. Trwają przygotowania do I Komunii Świętej. Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących.

 

6.Pan organista Maciej Semla ma imieniny 14 maja. W piątek o 6.30 będzie odprawiona Msza św. w jego intencji .

 

Informacje dla kandydatów do bierzmowania

 

Próby:

 

12 maja - 15.00 SP 5,  16.15 Sieniczno, Żurada i inne szkoły

 

19 maja  - 15.00 SP 1 , 16.15 SP 4

 

 

Spowiedź:

 

14 maja -16.30 SP 5 ,17.00 SP Zurada, Sieniczno i inne szkoły

 

21 maja -16.30 SP 1 ,17.00 SP 4

 

 

7.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.

 

8.Na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Paśnika podajemy informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Informacja jest w gablotach i będzie na naszej stronie internetowej.


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 2.05.2021 r

 

1.Dzisiaj -V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W sobotę rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe odprawiane są o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

2.Jutro  3 maja. Obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie. Msze Święte będą według porządku niedzielnego- o godzinie 10.00 będzie Msza Święta za Ojczyznę

 

We wtorek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

 

W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 

W I czwartek Kościół modli się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W I piątek miesiąca Kościół czci Najświętsze Serce Jezusa- spowiedź będzie w czasie Mszy świętych i od godziny 16.00 – 18.30.

 

4.Trwają przygotowania do I Komunii Świętej. Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących. I Komunia Święta uczniów III klas ze szkoły w Żuradzie będzie odprawiona w najbliższą sobotę o godzinie 13.00.

 

5.Wspólnota odnowy w Duchu Świętym 'Maranatha' ze wspólnotą młodzieżową Kol 3,2-3  w dniach 1 maja do 23 czerwca b.r. podejmuje modlitwę nowenną pompejańską w intencji: o nowe zesłanie Ducha Świętego na wierzących, niewierzących i obojętnych religijnie.

 

 6.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne  środy :

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania,

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5

 

7.Wszystkim, którzy w maju będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wśród tych osób jest nasza Siostra Irena Wójcik, która w środę obchodzi swoje imieniny.

 

8.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.

 

Zmarli w kwietniu:nasi Parafianie –ś p.:

Andrzej ZIEMSKI, Waldemar CIELEWICZ, Barbara KAJDA, Zofia DZIEPAK, Eugeniusz CHMIEST, Tadeusz SOLECKI, Mieczysław ORŁOWICZ, Piotr GUMÓŁKA, Krystyna KARMIŁOWICZ, Julianna PIETRZYK, Barbara DOMAGAŁA, Helena WILK, Janina GĘGOTEK, Artur KAJDA, Marta DZIADKIEWICZ, Hubert STOMPEL, Marta STACH, Irena BANYŚ, Stefan SZARGAN, Janina KAJDA, Feliksa SIUDUT, Donata KAWECKA, Władysław GĘGOTEK, Zofia CZARNOTA, Władysław STYPUŁA, Urszula CUBER, a w diecezji zmarł w 55 roku życia i 31 roku kapłaństwa ks. kan. Krzysztof PŁATEK proboszcz parafii p w. Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach-Żychcicach… Ojcze nasz …. Zdrowaś Mario… .Wieczny odpoczynek.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 25.04.2021 r.

 

1.Zakończyliśmy tydzień biblijny w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w parafialnym czytaniu Dziejów Apostolskich oraz tym, którzy czytali poszczególne rozdziały. 

 

2.W Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. z udziałem służby liturgicznej naszej parafii i rodziców w intencji o powołania. Msza św. odbędzie się 1 maja o godz. 16.00.

 

3.Serdecznie dziękujemy parafialnym Kręgom Domowego Kościoła, którzy z okazji roku św. Józefa, ofiarowali dla naszej parafii ornat z wizerunkiem Opiekuna Pana Jezusa. 

 

4.W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe odprawiane będzie o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

Kancelaria w dniu 1 maja będzie nieczynna.

 

5 W niedzielę 2 maja 2021, na kanale TVP ABC, o godzinie 9:30, zostanie wyemitowany odcinek programu dla dzieci ,,ZIARNO' w którym pojawi się materiał zrealizowany w Ogrodzieńcu, a precyzyjniej w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu i na Zamku Ogrodzieniec.

6.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne  środy :

 

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

 

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

 

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania,

 

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5


III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 III Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 18.04.2021 r.

 

1.W naszej parafii włączamy się w obchody tygodnia biblijnego. Począwszy od dzisiaj, przez najbliższy tydzień, aż do soboty, będziemy czytać Księgę Dziejów Apostolskich. Czytanie będzie się rozpoczynać po Mszy św. wieczornej- dzisiaj po Mszy św. o godzinie 17, a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18. Każdy rozdział będzie czytać inna osoba z naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tym parafialnym czytaniu Pisma Świętego. Niech Boże Słowo trafia do naszych serc i pomaga nam stawać się dojrzalszymi chrześcijanami. Informację o tygodniu biblijnym znajdują się również na plakatach umieszczonych w gablotach. 

 

 2.Ze względu na tydzień biblijny, comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się 19 kwietnia, ale po Mszy św. o godzinie  8. 

 

3.W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika-głównego patrona Polski .Módlmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Z racji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne 3 środy :

 

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

 

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

 

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania.

 

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5

 

5.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś p. Barbary Wójcik – mamy naszej siostry zakonnej Ireny Wójcik.

 

 


ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II Niedziela Wielkanocna -Niedziela  Miłosierdzia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -11.04.2021 r.

 

1.Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa. Zostało ustanowione na prośbę Jezusa przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.

Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 r. wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. Po kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Papież ogłosił to święto jako obowiązujące w całym Kościele

Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała s. Faustyna Kowalska. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dzienniczek, nr 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dzienniczek, nr 699).

 

O godz. 15.00 w naszej  bazylice odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

 

Święto patronalne Caritas. Dziękuję wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas na czele z siostrą Ireną Wójcik. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro.

 

2.W przyszłą niedzielę, czyli 18 kwietnia rozpoczyna się w całej Polsce tydzień biblijny, który potrwa do 24 kwietnia. Nasza parafia włącza się w obchody tego tygodnia. Poczynając od przyszłej niedzieli, przez cały tydzień po Mszach św. wieczornych w bazylice będziemy czytać Księgę Dziejów Apostolskich. W gablotach znajdują się plakaty z informacjami na ten temat.

 

3.Spotkania w bazylice przed bierzmowaniem będą w środę: godzina 16.00 –S P Nr 1 i   S P Nr 5, a o godzinie 17.00- S P Nr 4 ,S P Sieniczno i S P Żurada.


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Poniedziałek Wielkanocny- 5.04.2021 r.

 

1.W 50 roku życia i 24 roku kapłaństwa zmarł ks. Józef OLEKSY- wikariusz parafii Zesłania Świętego w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach.

 

2..W 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa zmarł śp. ks. Marek TURLEJSKI - proboszcz parafii p w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Dąbrowie Górniczej – Łęknicach.

 

3.W 80 roku życia w Domu Księży Emerytów w Kielcach zmarł Ks. Piotr Nowakowski – w latach 1978-1983 r. wikariusz naszej parafii.

 

4.Zmarli w marcu nasi Parafianie : ś p.

Genowefa BELICA, Lucyna CZELADZKA, Tadeusz KRAKOWIAK, Krystyna SWĘDZIOŁ, Stanisław TENEROWICZ, Adam OSTACHOWSKI, Alina PIETRASZEWSKA, Grzegorz JAMROZOWICZ, Marian KAROŃ, Stefania MARCZEWSKA, Janina GOMÓŁKA, Wiesława TARNOWSKA, Jan SZYMCZYK, Teresa SOKÓŁ, Wojciech WADAS, Mieczysław CZARNOTA, Zdzisław GĘGOTEK, Mieczysława RDEST, Bronisław ŁYDKA, Elżbieta PRZETAKIEWICZ, Waldemar GŁĄB, Wanda GŁĄB, Władysław SZYMAŃSKI, Andrzej WĄS, Genowefa PILCH, Małgorzata KRÓLAK, Danuta PAWŁOWSKA, Maria WACOWSKA - PORC, Lucyna KULIK- za zmarłych odmówmy modlitwy…

 

 Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… .Wieczny odpoczynek….


    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.