Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Aktualności

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 9.05.2021 r.

 

1.W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.Procesja błagalna ze śpiewem litanii do wszystkich świętych rozpoczyna się po Mszy św. odprawianej o godzinie 7.00.Osoby, które mają zwyczaj uczestniczyć we Mszy św. o godzinie 8.00 prosimy również o włączenie się w modlitwy procesji o godzinie 7.30.

 

2.W czwartek wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczynamy coroczne nabożeństwa fatimskie z procesją i modlitwą różańcową. Nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy świętej wieczornej.

 

3.W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4.Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie odprawiane są o godzinie 17,30, a w niedziele o godzinie 16.30.6. Trwają przygotowania do I Komunii Świętej. Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących.

 

6.Pan organista Maciej Semla ma imieniny 14 maja. W piątek o 6.30 będzie odprawiona Msza św. w jego intencji .

 

Informacje dla kandydatów do bierzmowania

 

Próby:

 

12 maja - 15.00 SP 5,  16.15 Sieniczno, Żurada i inne szkoły

 

19 maja  - 15.00 SP 1 , 16.15 SP 4

 

 

Spowiedź:

 

14 maja -16.30 SP 5 ,17.00 SP Zurada, Sieniczno i inne szkoły

 

21 maja -16.30 SP 1 ,17.00 SP 4

 

 

7.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.

 

8.Na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Paśnika podajemy informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Informacja jest w gablotach i będzie na naszej stronie internetowej.


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 2.05.2021 r

 

1.Dzisiaj -V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W sobotę rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe odprawiane są o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

2.Jutro  3 maja. Obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie. Msze Święte będą według porządku niedzielnego- o godzinie 10.00 będzie Msza Święta za Ojczyznę

 

We wtorek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

 

W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 

W I czwartek Kościół modli się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W I piątek miesiąca Kościół czci Najświętsze Serce Jezusa- spowiedź będzie w czasie Mszy świętych i od godziny 16.00 – 18.30.

 

4.Trwają przygotowania do I Komunii Świętej. Próby odbywają się zgodnie z ustaleniem katechizujących. I Komunia Święta uczniów III klas ze szkoły w Żuradzie będzie odprawiona w najbliższą sobotę o godzinie 13.00.

 

5.Wspólnota odnowy w Duchu Świętym 'Maranatha' ze wspólnotą młodzieżową Kol 3,2-3  w dniach 1 maja do 23 czerwca b.r. podejmuje modlitwę nowenną pompejańską w intencji: o nowe zesłanie Ducha Świętego na wierzących, niewierzących i obojętnych religijnie.

 

 6.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne  środy :

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania,

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5

 

7.Wszystkim, którzy w maju będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wśród tych osób jest nasza Siostra Irena Wójcik, która w środę obchodzi swoje imieniny.

 

8.Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Tych ofiarodawców wpisujemy do kroniki darczyńców oraz do karty kolędowej rodziny.

 

Zmarli w kwietniu:nasi Parafianie –ś p.:

Andrzej ZIEMSKI, Waldemar CIELEWICZ, Barbara KAJDA, Zofia DZIEPAK, Eugeniusz CHMIEST, Tadeusz SOLECKI, Mieczysław ORŁOWICZ, Piotr GUMÓŁKA, Krystyna KARMIŁOWICZ, Julianna PIETRZYK, Barbara DOMAGAŁA, Helena WILK, Janina GĘGOTEK, Artur KAJDA, Marta DZIADKIEWICZ, Hubert STOMPEL, Marta STACH, Irena BANYŚ, Stefan SZARGAN, Janina KAJDA, Feliksa SIUDUT, Donata KAWECKA, Władysław GĘGOTEK, Zofia CZARNOTA, Władysław STYPUŁA, Urszula CUBER, a w diecezji zmarł w 55 roku życia i 31 roku kapłaństwa ks. kan. Krzysztof PŁATEK proboszcz parafii p w. Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach-Żychcicach… Ojcze nasz …. Zdrowaś Mario… .Wieczny odpoczynek.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 25.04.2021 r.

 

1.Zakończyliśmy tydzień biblijny w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w parafialnym czytaniu Dziejów Apostolskich oraz tym, którzy czytali poszczególne rozdziały. 

 

2.W Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. z udziałem służby liturgicznej naszej parafii i rodziców w intencji o powołania. Msza św. odbędzie się 1 maja o godz. 16.00.

 

3.Serdecznie dziękujemy parafialnym Kręgom Domowego Kościoła, którzy z okazji roku św. Józefa, ofiarowali dla naszej parafii ornat z wizerunkiem Opiekuna Pana Jezusa. 

 

4.W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe odprawiane będzie o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.

 

Kancelaria w dniu 1 maja będzie nieczynna.

 

5 W niedzielę 2 maja 2021, na kanale TVP ABC, o godzinie 9:30, zostanie wyemitowany odcinek programu dla dzieci ,,ZIARNO' w którym pojawi się materiał zrealizowany w Ogrodzieńcu, a precyzyjniej w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu i na Zamku Ogrodzieniec.

6.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne  środy :

 

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

 

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

 

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania,

 

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5


III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 III Niedziela Wielkanocna

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 18.04.2021 r.

 

1.W naszej parafii włączamy się w obchody tygodnia biblijnego. Począwszy od dzisiaj, przez najbliższy tydzień, aż do soboty, będziemy czytać Księgę Dziejów Apostolskich. Czytanie będzie się rozpoczynać po Mszy św. wieczornej- dzisiaj po Mszy św. o godzinie 17, a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18. Każdy rozdział będzie czytać inna osoba z naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tym parafialnym czytaniu Pisma Świętego. Niech Boże Słowo trafia do naszych serc i pomaga nam stawać się dojrzalszymi chrześcijanami. Informację o tygodniu biblijnym znajdują się również na plakatach umieszczonych w gablotach. 

 

 2.Ze względu na tydzień biblijny, comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się 19 kwietnia, ale po Mszy św. o godzinie  8. 

 

3.W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika-głównego patrona Polski .Módlmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Z racji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę i także w kolejne 3 środy :

 

14.30 - Szkoła Podstawowa nr 1

 

15.20-  Szkoła Podstawowa nr 4

 

16.15 -Szkoła Podstawowa w Sienicznie, Szkoła Podstawowa w Żuradzie oraz młodzież z innych szkół zgłoszonych w naszej parafii do bierzmowania.

 

17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5

 

5.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś p. Barbary Wójcik – mamy naszej siostry zakonnej Ireny Wójcik.

 

 


ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II Niedziela Wielkanocna -Niedziela  Miłosierdzia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -11.04.2021 r.

 

1.Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa. Zostało ustanowione na prośbę Jezusa przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.

Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 r. wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. Po kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Papież ogłosił to święto jako obowiązujące w całym Kościele

Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała s. Faustyna Kowalska. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dzienniczek, nr 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dzienniczek, nr 699).

 

O godz. 15.00 w naszej  bazylice odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

 

Święto patronalne Caritas. Dziękuję wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas na czele z siostrą Ireną Wójcik. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro.

 

2.W przyszłą niedzielę, czyli 18 kwietnia rozpoczyna się w całej Polsce tydzień biblijny, który potrwa do 24 kwietnia. Nasza parafia włącza się w obchody tego tygodnia. Poczynając od przyszłej niedzieli, przez cały tydzień po Mszach św. wieczornych w bazylice będziemy czytać Księgę Dziejów Apostolskich. W gablotach znajdują się plakaty z informacjami na ten temat.

 

3.Spotkania w bazylice przed bierzmowaniem będą w środę: godzina 16.00 –S P Nr 1 i   S P Nr 5, a o godzinie 17.00- S P Nr 4 ,S P Sieniczno i S P Żurada.


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Poniedziałek Wielkanocny- 5.04.2021 r.

 

1.W 50 roku życia i 24 roku kapłaństwa zmarł ks. Józef OLEKSY- wikariusz parafii Zesłania Świętego w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach.

 

2..W 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa zmarł śp. ks. Marek TURLEJSKI - proboszcz parafii p w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Dąbrowie Górniczej – Łęknicach.

 

3.W 80 roku życia w Domu Księży Emerytów w Kielcach zmarł Ks. Piotr Nowakowski – w latach 1978-1983 r. wikariusz naszej parafii.

 

4.Zmarli w marcu nasi Parafianie : ś p.

Genowefa BELICA, Lucyna CZELADZKA, Tadeusz KRAKOWIAK, Krystyna SWĘDZIOŁ, Stanisław TENEROWICZ, Adam OSTACHOWSKI, Alina PIETRASZEWSKA, Grzegorz JAMROZOWICZ, Marian KAROŃ, Stefania MARCZEWSKA, Janina GOMÓŁKA, Wiesława TARNOWSKA, Jan SZYMCZYK, Teresa SOKÓŁ, Wojciech WADAS, Mieczysław CZARNOTA, Zdzisław GĘGOTEK, Mieczysława RDEST, Bronisław ŁYDKA, Elżbieta PRZETAKIEWICZ, Waldemar GŁĄB, Wanda GŁĄB, Władysław SZYMAŃSKI, Andrzej WĄS, Genowefa PILCH, Małgorzata KRÓLAK, Danuta PAWŁOWSKA, Maria WACOWSKA - PORC, Lucyna KULIK- za zmarłych odmówmy modlitwy…

 

 Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… .Wieczny odpoczynek….


WIELKANOC

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 4.04.2021 r.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego powiedział:

„Z okazji tegorocznych Świąt wielkanocnych pragnę życzyć wszystkim Rodakom zmartwychwstania ducha i umocnienia wiary” Przewodniczący Episkopatu życzył wszystkim, aby czerpali obficie z pokoju, który przynosi Zbawiciel, a który koi serce i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.„Pamiętajmy, aby radością, nadzieją i miłością, którą przynosi nam zmartwychwstały Chrystus, dzielić się z innymi” – zachęcił. My kapłani podpisujemy się pod treścią tych życzeń i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy nam przesłali życzenia świąteczne i składali je osobiście.

 

1.Serdeczne podziękowanie wyrażamy wszystkim, którzy przez poświęcony czas i modlitwę przeżywali Triduum Paschalne. Dziękuję Księżom za posługę kapłańską w czasie Wielkiego Postu i Triduum. Dziękuję Siostrze Katarzynia Kula za pomysł, projekt i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i tym osobom, które pomagały w tych pracach. Dziękuje katechetom za służbę Bożemu Słowu ,. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza za wzorową i profesjonalną służbę liturgiczną. Dziękuję Chórowi Męskiemu pod dyrekcją pana Jana Kućmierczyka, Chórowi Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka, Kołom Różańca ,Margaretkom za modlitwę, Uczestnikom Nowenny Pompejańskiej, adorującym Pana Jezusa w kaplicy św. Jana Kantego, uczestnikom Nocnej Drogi Krzyżowej do Czernej, wszystkim wspólnotom działającym przy naszej parafii. Bóg zapłać panu organiście, panu kościelnemu ,  oraz wszystkim pracownikom kościoła . Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła.

 

2.Jutro drugi dzień Świąt, Msze Święte według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę jutro przeznaczone są na katolickie uczelnie.

 

3.Najbliższy tydzień to Oktawa Wielkanocy. Ze względu na uroczyste obchody Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.W przyszłą niedzielę –Święto Miłosierdzia Bożego –uroczystości centralne w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach; o godz. 15.00 w naszej  bazylice odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

Święto patronalne Caritas. Dziękuję wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas na czele z siostrą Ireną Wójcik. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro.

Skarbonki Caritas można złożyć w przyszłą niedzielę przed ołtarzem.

 

5.W najbliższą sobotę, 10 kwietnia odbędzie się comiesięczna ministrancka Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami i zainteresowanych. Początek Mszy św. o godz. 16.30

 

 Wszystkim Parafianom dziękujemy za składane ofiary na tacę, na konto parafialne i w kancelarii. Bóg zapłać.


NIEDZIELA PALMPWA

 

NIEDZIELA PALMOWA  

 

Ogłoszenia - Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 28.03.2021 r.

 

1.W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas rannych Mszy Świętych i wieczorem od godz. 17.00 do  18.30.

 

2.Spowiedź w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godzin 6:30 do 8:30, a w Wielki Piątek jeszcze od godziny 15:00 do 17:00.Wystawienie Najświętszego

Sakramentu w kaplicy adoracji będzie do Wielkiej Środy włącznie.

 

 Kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.

 

3.Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych celebracjach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Obowiązkowy jest udział we Mszy Świętej w Niedzielę Męki Pańskiej i w Niedzielę Zmartwychwstania (obowiązek ten spełnia się też przez uczestnictwo w liturgii Wigilii Paschalnej). Przypominamy że na terenie Diecezji sosnowieckiej dalej obowiązuję częściowa dyspensa od tego obowiązku-jest udzielona dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Rozporządzenia Rady Ministrów, które obowiązuje od soboty (tj. 27.03.2021) zezwala na uczestnictwo w kościołach 1 osoby na każde 20 metrów kwadratowych. Z tego powodu prosimy, aby wierni, którzy podejmą decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz bazyliki z powodu nałożonych limitów. Na zewnątrz będzie czynne nagłośnienie , kapłani  wyjdą tam również z Komunią Świętą. Przy bocznym wejściu Komunia będzie udzielana na rękę, przy głównym wejściu Komunia będzie udzielana w sposób tradycyjny .Zachęcamy również do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji .

 

4.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Koncelebrowana Msza Święta rozpocznie się o godzinie 18.00. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia zwanego ciemnicą. Adoracja będzie trwała do godziny 22.00.. Osobom, zwłaszcza starszym i chorym, które nie będą mogły uczestniczyć we Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, będzie udzielona Komunia Święta o godzinie 7.00.i.8.00.

 

 5.Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Świętej. – dzień przeżywania Męki i zbawczej śmierci Jezusa Chrystusa. Bazylika będzie otwarta cały dzień- zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godzinie 16.00 przeżyjemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 17.00 i zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pana Jezusa. Adoracja będzie trwać do godziny 23.00.  

W Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej. Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca przypominamy, że osoby odprawiające praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu. Ofiary z Wielkiego Piątku są w całym Kościele na Boży Grób  w Jerozolimie.  W Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a prawem do zachowania postu czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie i nie ma w tym dniu żadnej dyspensy objęci są wszyscy od 18 do 60 roku życia.

 

 6.Wielka Sobota –adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim trwać będzie do godziny 19.00.  

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę  o godzinie 7.00 będziemy wspólnie odmawiać modlitwę Kościoła : Jutrznię.

 

7.Poświęcenie pokarmów :na placu kościelnym przy bazylice od godz. 9.00 – 16.00 -w tym przypadku nie obowiązuje limit uczestników zgromadzenia, a jedynie przepisy dotyczące zachowania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.

 

 w terenie: Jeden kapłan- o godzinie 10.00- Sikorka,, godzina 10.30-Rabsztyn, godzina 11.00- Podgrabie, Czarny Las i Bogucin Mały

 - drugi kapłan o godzinie 10.00- Wiśliczka, godzina 10.30- Sieniczno, godzina- 11.00- Olewin

 -trzeci kapłan od godziny 10.00- Żurada, począwszy od Kolonii I.

 

 Przychodząc do poświęcenia pokarmów pamiętajmy o biednych w naszej parafii – można na te cele złożyć ofiarę.

 

 8.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego -o godz. 6.00 rozpoczniemy Rezurekcję.

 

Następna Msza Święta będzie o godz. 8.30, pozostałe jak w każdą niedzielę. Msza Święta w Wielkanoc i II dzień świąt w Olewinie będzie o godzinie 9.00, a w Zuradzie jak zawsze o godzinie 10.30.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy w gronie rodzinnym, zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną.

 

9.Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.

 

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej w naszej bazylice będzie koncert pieśni pasyjnych.

 Wszystkim Parafianom dziękujemy za składane ofiary na tacę, na konto parafialne i w kancelarii. Bóg zapłać.


Nauki rekolekcyjne o św. Józefie wygłoszone przez Księdza Grzegorza Woszczka

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia   - Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -21.03.2021 r.

 

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne- Msze święte rekolekcyjne, od poniedziałku do środy włącznie, będą odprawione o godzinie : 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 19.30-nauki będą głoszone przez naszych kapłanów- w konfesjonałach w czasie rekolekcji, będą służyć tylko nasi kapłani. Przy konfesjonałach dyżurnych są środki dezynfekcji z informacją .

 

2.W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Palmowa- poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej .Po Mszy świętej wieczornej będzie w bazylice Wieczór Pieśni Pasyjnej.

 

3.Wyniki konkursu plastycznego o św. Józefie będą ogłoszone dzieciom w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godzinie 11.30.

 

 4.Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia .Rozpoczął się on w liturgiczną uroczystość św. Józefa (piątek, 19 marca), a zakończy się w Dniu Świętości Życia obchodzonym w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (czwartek, 25 marca). W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii będą kończyć się rekolekcje. Msze święte w Zwiastowanie Pańskie będą odprawione o godzinie:7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Adopcja duchowa polega na codziennej modlitwie dziesiątką różańca przez 9 miesięcy w intencji adoptowanego dziecka, aby mogło szczęśliwie przyjść na świat i było otoczone troską i miłością rodziców. Zapraszamy do tej modlitewnej inicjatywy.

 

5.Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W kościołach liczba wiernych -1 osoba na 15 m2.

 

 

 6.W przedsionku bazyliki można już nabywać paschaliki wielkanocne, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki w bazylice. Wszystkim Parafianom dziękujemy za składane ofiary na tacę, na konto parafialne i w kancelarii. Bóg zapłać.

 

7.Przed bazyliką jest Ogólnopolska wystawa plenerowa pt „ Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”. Wystawę będzie można oglądać do soboty.


    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.