Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

19 października 2019 - Wycieczka ministrantów

W dniu 19 października 2019 roku miała miejsce wspaniała wycieczka – niespodzianka dla ministrantów i ich rodziców. Inicjatorami tej wyprawy byli: ksiądz proboszcz Mieczysław Miarka i ksiądz Zenon Ptak – opiekun ministrantów w parafii p. w. Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

 

Pierwszym punktem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin. Tam uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Następnie odwiedziliśmy Klasztor Sióstr Dominikanek Klauzurowych w Świętej Annie. Jedna z sióstr opowiedziała nam o życiu w klasztorze i udzieliła odpowiedzi na nurtujące pytania ministrantów. Po duchowych doznaniach przyszedł czas na rozkosz dla naszych kubków smakowych zorganizowaną przez księdza Zenona Ptaka.

 

Kolejnym przystankiem na naszej trasie była miejscowość Gidle. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy kościół parafialny p. w. N M P Bolesnej, w którym zeszliśmy do krypty, gdzie został pochowany ks. Józef Madaliński. Następnie wysłuchaliśmy niezwykle interesujących i poruszających historii związanych z Matką Bożą Gidelską opowiedzianych przez dominikanina o. Józefa Kosteckiego z Klasztoru Dominikanów w Gidlach. 

 

Ukoronowaniem naszej podróży była Jasna Góra w Częstochowie. Modlitwa przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej i nieznane nam fakty przekazane przez ojców Paulinów pogłębiły naszą wiedzę na temat tego miejsca. Był to dzień pełen wrażeń. Poznaliśmy miejsca przepiękne i warte odwiedzenia po raz kolejny całą rodziną.

    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Bazylika św. Andrzeja, siedziba: Olkusz, Szpitalna 1.